Click to listen highlighted text!

Dominika Figurska i Michał Chorosiński w Toruniu o Chopinie

W sobotę 5 lipca 2015 o godzinie 18:00 w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu odbyła się premiera komiksu teatralno-muzycznego Open Chopin: upside-down w reżyserii Wojciecha Graniczewskiego. W rolach głównych wystąpili gościnnie aktorzy Teatru Polskiego we Wrocławiu: Dominika Figurska zagrała George Sand, a Michał Chorosiński Fryderyka Chopina.

Spektakl muzyczny Open Chopin: upside-down w zaskakujący sposób przypomina widzom twórczość wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Przedstawienie skierowane jest do młodego widza: historia odgrywa się w czasach mu współczesnych.

Profesor genetyki Franciszek Sztajn i jego córka Maria przywracają do życia Fryderyka Chopina. Ich badania finansuje komercyjna stacja telewizyjna EXPRESS TV, kierowana przez chciwą dyrektor Apolonię, która postanawia nadać wydarzeniu kolosalny rozgłos medialny i zbić na nim fortunę. Relację na żywo z eksperymentu prowadzi ambitny początkujący dziennikarz Kuba. Niestety, okazuje się, że Fryderyk Chopin i jego muzyczne arcydzieła nie są atrakcyjne dla współczesnego odbiorcy. Do czego posunie się żądna sukcesu Apolonia, aby zdobyć upragnioną wysoką oglądalność?

Spektakl wzbogacony utworami Fryderyka Chopina jest nie tylko zabawą w stylu fantasy, lecz także satyrą ośmieszającą współczesny „dyktat społeczny” mediów, zwany za czasów Chopina „rządem dusz”.

 

Open Chopin: upside-down

Powrót

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

Click to listen highlighted text!