Serdecznie zapraszamy na wyjątkową wystawę dyplomową Nikoli Łady, zatytułowaną „PROCES|JA – wokół tradycji ludowych. Narracja wizualno-przestrzenna pretekstem do wyrażania własnej postawy twórczej o dyskursu na temat wiary, religijności i duchowości w sztuce”. Wystawa ta stanowi kulminację studiów magisterskich w Katedrze Scenografii na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Wernisaż 4 czerwca 2025 r., godz. 19:00
Wystawę można oglądać do 30 czerwca 2025 r.
Foyer Sceny na Świebodzkim
opieka merytoryczna – prof. Urszula Smaza-Gralak i mgr Marianna Syska
Nikola Łada, choć z pochodzenia gdynianka, swoją edukację artystyczną związała z Wrocławiem. Od drugiego roku studiów pracuje w zawodzie, zdobywając doświadczenie jako asystentka w takich instytucjach, jak Teatr Miejski w Gdyni, Opera Bałtycka w Gdańsku czy Teatr Polski we Wrocławiu. Obecnie realizuje własne projekty, tworząc scenografie, kostiumy, lalki, wizualizacje, teledyski i performanse. Współpracuje z Akademią Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, Teatrem Układ Formalny we Wrocławiu oraz Fundacją Steiger Polska.
Wyróżniona stypendium Rektora ASP, stypendium Miasta Wrocławia dla studentów wyjeżdżających na studia za granicę oraz nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. W 2024 roku studiowała Kostium Teatralny na prestiżowej Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie.
Wystawa jest efektem współpracy Teatru Polskiego we Wrocławiu i Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, co podkreśla jej interdyscyplinarny charakter i znaczenie w kontekście współczesnej sztuki scenicznej.
Zapraszamy do odkrywania bogactwa tradycji ludowych oraz refleksji nad wiarą i duchowością poprzez pryzmat twórczości Nikoli Łady. To wyjątkowa okazja, by zanurzyć się w świat sztuki i kreatywności.
Do zobaczenia na wernisażu!
: Nikola Łada • wystawaSzanowni Państwo,
W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2021r. od 15 grudnia 2021 r. będę obowiązywały nowe limity osób.
Limit obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19) w teatrach został zmniejszony z 50% do 30%. W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby posiadające certyfikat, o dobrowolne okazanie go przy wejściu na widownie.
Widzowie, którzy kupili bilety dla osób zaszczepionych, zadeklarowali posiadanie certyfikatu Covid, od 15 grudnia poddadzą się możliwości sprawdzenia certyfikatu. Okazanie certyfikatu jest dobrowolne ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu. Certyfikaty weryfikowane są za pomocą aplikacji Ministerstwa Zdrowia „Skaner Certyfikatów Covid”, w związku z czym dane nie są zapisywane i przechowywane w urządzeniu skanującym, a Teatr nie utrwala i nie przechowuje ich w jakikolwiek inny sposób. Możliwość sprawdzenia Certyfikatu jest jedyną opcją weryfikacji zachowania obowiązujących proporcji przy obowiązujących limitach.