Click to listen highlighted text!

Dyrektor Mieszkowski i Krystian Lupa w łódzkiej dyskusji o kondycji współczesnego twórcy

W niedzielę 8 marca 2015 o godzinie 12:00 na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi odbył się panel dyskusyjny Kondycja artysty, w którym udział wziął m.in. dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu Krzysztof Mieszkowski. Oprócz niego o kondycji współczesnego artysty debatowali Anda Rottenberg i Krystian Lupa. Dyskusję poprowadził ceniony dziennikarz i publicysta Jacek Żakowski.

Artysta zawsze tworzy w określonym kontekście, a na jego twórczość mają wpływ zewnętrzne bodźce. Nie tworzy w oderwaniu od rzeczywistości, a jego sztuka jest wypadkową zmieniającego się świata. Może – jak awangarda – walczyć o nowy, lepszy świat i kontestować rzeczywistość. Może również podporządkować się trendom, modzie, popularności. Uczestnicy panelu zastanowią się, kim jest współczesny artysta. Czy jest nonkonformistą, który reaguje na rzeczywistość, ale jej nie ulega? Czy może poszukuje uznania, sławy i pieniędzy?

Panel dyskusyjny poprzedziło spotkanie z twórcami spektaklu Teatru Polskiego we Wrocławiu Wycinka Holzfällen Thomasa Bernharda, który zaprezentowano 7 i 8 marca 2015 podczas inauguracji łódzkiego XXI Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa

Click to listen highlighted text!