W poniedziałek 9 stycznia 2017 Radio Wrocław Kultura ogłosiło finalistów Emocji 2016 dla najważniejszych wydarzeń roku 2016 w czasie Europejskiej Stolicy Kultury. Jednym z nich została inscenizacja całości Dziadów Adama Mickiewicza w reżyserii Michała Zadary – „Wyjątkowe doświadczenie międzyludzkiej teatralnej wspólnoty, które zarówno aktorzy, jak i publiczność zapamięta na całe życie. Artystyczne i społeczne spełnienie”.

Emocje – nagrody, którymi Radio Wrocław Kultura docenia najważniejsze dzieła i twórców kultury – przyznawane są od roku 2016. W styczniu 2016 do laureatów powędrowało pierwsze siedem Emocji w siedmiu kategoriach. W roku 2017 Emocje przyznane będą w czerwcu, na koniec sezonu kulturalnego. Wtedy też ogłoszone zostaną nominacje w poszczególnych kategoriach: Film, Literatura, Muzyka, Sztuka i Teatr. Teraz jednak wręczona będzie statuetka w plebiscycie słuchaczy, którzy wybiorą najważniejsze wydarzenie bądź przedsięwzięcie kulturalne ze szczególnego dla Wrocławia roku 2016. Redakcja Radia Wrocław Kultura wraz ze specjalizującymi się w kulturze dziennikarzami Radia RAM wytypowała piętnaście nominacji, z których po internetowym głosowaniu słuchaczy pozostało pięciu finalistów.

Ich listę zamieszczono na stronie Radia Wrocław. Tam też można było codziennie do soboty 14 stycznia 2017 do godziny 11:30 oddawać swój głos na jedną z kandydatur. Codziennie można było oddać głos z jednego adresu IP.

Zwycięzcę poznaliśmy w sobotę 14 stycznia 2017 wieczorem – wygrał Miesiąc Lwowski.

Z naszymi Dziadami, które ostatecznie w opinii słuchaczy zajęły drugie miejsce, rywalizowały ponadto koncert Davida Gilmoura, Olimpiada Teatralna oraz cykl koncertów Zapomniane Miasto.

 

Jedna ze statuetek Emocji w studiu Radia Wrocław Kultura

 

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa