W piątek 26 września 2014 o godzinie 18:00 na Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego zagrany został spektakl z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących – pierwsza odsłona Dziadów w reżyserii Michała Zadary. Przedstawienie było udostępnione niewidomym i niesłyszącym w ramach projektu „Teatr Wyobraźni. Spektakle bez Barier” realizowanego przez Fundację KATARYNKA i finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

<!–

Organizacje i fundacje reprezentujące osoby niewidome, niedowidzące i niesłyszące oraz osoby prywatne, które chciałyby wziąć udział w przedstawieniu 26 września, proszone są o kontakt mailowy lub telefoniczny z działem marketingu. Bilety na ten spektakl są bezpłatne.

Osoby chcące skorzystać z systemu audiodeskrypcji proszone są o przyniesienie ze sobą telefonów komórkowych z radiem i zestawem słuchawkowym albo przenośnych aparatów radiowych ze słuchawkami. Teatr dysponuje ograniczoną liczbą systemów radiosłuchawkowych. Dziękujemy!

–>

Audiodeskrypcja to technika, która dzięki dodatkowym opisom słownym pozwala w pełni odebrać dzieło sztuki – film, spektakl teatralny czy wystawę w muzeum. W teatrze tworzony jest specjalny opis, który podczas przedstawienia czytany jest przez lektora. Niewidomi odbiorcy słyszą go dzięki specjalnym zestawom słuchawkowym rozdawanym przed spektaklem.

 

Fundacja Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA

AudiodeskrypcjaTłumaczenie w języku migowymWersja dla niesłyszących

Dolny Śląsk

 

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa