Dzieci z Bullerbyn – premiera prasowa na Scenie Kameralnej

W środę 27 marca 2013 o godzinie 14:00 na Scenie Kameralnej odbyła się premiera prasowa Dzieci z Bullerbyn wg powieści Astrid Lindgren w adaptacji i reżyserii Anny Ilczuk. Wcześniej jednak, bo około godziny 12:00, dzieci malowały słup ogłoszeniowy na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Świdnickiej. Inspiracją do malowania był spektakl Dzieci z Bullerbyn. Uczestnicy akcji dostali w prezencie bilety-zaproszenia na premierę Dzieci z Bullerbyn o godzinie 14:00.

Dzieciom z Bullerbyn towarzyszyły dwie wystawy w foyer Sceny Kameralnej: jedna przygotowana przez Ambasadę Szwecji oraz druga – ekspozycja prac dzieci, które wysłały rysunki na konkurs plastyczny. Wybrane prace dzieci wydrukowano też w programie spektaklu. Najbardziej nas urzekło wielkie słońce na rysunku autorstwa Wiktora Michalaka z klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 84 we Wrocławiu, dzięki czemu zostało ono wykorzystane na plakacie do przedstawienia.

Premierze prasowej w Międzynarodowy Dzień Teatru towarzyszył w foyer również kiermasz książek Astrid Lindgren, który zorganizuje Wydawnictwo Zakamarki.

Spektakl został wpisany w obchody 19. Dni Kultury Szwedzkiej na Dolnym Śląsku. Był też częścią programu ogólnopolskiej akcji Dotknij Teatru.

 

DZIECI Z BULLERBYN - plakat (rysunek - Wiktor Michalak, kl. IIIa, Szkoła Podstawowa nr 84 we Wrocławiu; proj. graf. Natalia Kabanow)

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa