Click to listen highlighted text!

Gościliśmy spektakle festiwalu Świat miejscem prawdy

Od środy 17 czerwca 2009 Teatr Polski we Wrocławiu gościł na swoich scenach wybrane przedstawienia pokazywane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Świat miejscem prawdy”, organizowanego przez Instytut Grotowskiego.

Prezentacje festiwalowe zaczęliśmy 17 czerwca 2009 na Scenie na Świebodzkim – pokazana tam została The First Stone. Ceremonia powrotu w reżyserii Eugenia Barby i wykonaniu Odin Teatret oraz Gambuh Desa Batuan Ensemble (na to wydarzenie wstęp był wyłącznie z zaproszeniami). Po Barbie na Scenie na Świebodzkim zaprezentowały się jeszcze dwa spektakle inspirowane szekspirowskim Hamletem: Hamlet. Z ciała rodzi się cisza (Amletto. Nella Carne il Silenzio) w reżyserii Roberta Bacciego z włoskiego Teatro Pontedera (22–24 czerwca 2009) i Hamlet: Oto jest pytanie (Hamlet: That is the Question) w reżyserii Richarda Schechnera z Shanhai Theatre Academy we współpracy z East Coast Artists in New York (28–30 czerwca 2009).

Na Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego zagrane zostały dla odmiany dwa przedstawienia inspirowane antykiem: Ajaks, szaleństwo, czyli kompozycja sceniczna na podstawie Ajaksa Sofoklesa w reżyserii Theodorosa Terzopoulosa z Attis Theatre w Atenach (21–23 czerwca 2009) oraz Elektra według Hugona von Hofmannsthala i Eurypidesa w reżyserii Tadashiego Suzukiego z Suzuki Company of Toga (26–28 czerwca 2009).

Oprócz tego Teatr Polski we Wrocławiu wznowił we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych Kuszenie cichej Weroniki według Roberta Musila w reżyserii Krystiana Lupy (29–30 czerwca 2009).

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa

Click to listen highlighted text!