Między poniedziałkiem 26 marca a niedzielą 1 kwietnia 2012 dwa spektakle Teatru Polskiego we Wrocławiu: Utwór o Matce i Ojczyźnie Bożeny Keff w reżyserii Jana Klaty oraz Tęczowa Trybuna 2012 Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki, brały udział w prestiżowych XXXII Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Zagraliśmy aż dziesięć przedstawień: cztery razy Utwór o Matce i Ojczyźnie na scenie Teatru IMKA (26 marca o godzinach 16:00 i 19:00, 27 marca o godzinach 18:00 i 21:00) oraz sześć razy Tęczową Trybunę 2012 na Dużej Scenie Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy im. G. Holoubka (29 i 30 marca o godzinie 19:00, 31 marca i 1 kwietnia o godzinach 14:00 i 19:00).

Według pierwotnych planów Teatr Polski we Wrocławiu miał wystąpić na tegorocznych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych siedmiokrotnie, ale ogromne zainteresowanie widzów sprawiło, że organizatorzy rozszerzyli liczbę pokazów do dziesięciu. Wszystkie nasze przedstawienia były grane przy nadkompletach, część widzów odchodziła od kas.

W czasie Warszawskich Spotkań Teatralnych po wszystkich spektaklach ludzie teatru czytali list w obronie teatru artystycznego „Teatr nie jest produktem. Widz nie jest klientem”. Po naszych przedstawieniach byli to Magdalena Cielecka, Jolanta Fraszyńska, Ewa Skibińska, Katarzyna Warnke, Jacek Głomb, Zygmunt Malanowicz, Henryk Niebudek, Jacek Poniedziałek, Miłogost Reczek i Tomasz Tyndyk. Dodatkowo po legnickich III Furiach list czytali Mariusz Benoit, Jan Klata i Krzysztof Mieszkowski.

Publiczność na Utworze o Matce i Ojczyźnie w Warszawie

J. Poniedziałek czyta list w obronie teatru artystycznego po Tęczowej Trybunie 2012

M. Cielecka czyta list po Tęczowej Trybunie 2012

Warszawskie Spotkania Teatralne 2012 - plakat

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa