Click to listen highlighted text!

H(2)O

Teatr Strefa Otwarta

Scenariusz: ANNA RAKOWSKA i PIOTR MISZTELA
Reżyseria: ANNA RAKOWSKA i PIOTR MISZTELA pod opieką artystyczną prof. MIROSŁAWA KOCURA
Scenografia i kostiumy: ANNA RAKOWSKA i PIOTR MISZTELA

Występują:
ANNA RAKOWSKA
PIOTR MISZTELA

Czas trwania: 60 minut

 

Spektakl jest pogłębionym studium kluczowej sceny w Hamlecie Williama Shakespeare’a.

Hamlet i Ofelia prowadzą ze sobą nieustanną i niebezpieczną grę. Grają, a właściwie walczą na śmierć i życie. Zmuszeni przez uczucie, które ich łączy.

Aktorzy, wchodząc w interakcje z widzem, kształtują performans oparty na improwizacji. Badają granice teatru, dając widzom możliwość wypowiedzi, wyrażania uczuć i co najważniejsze – decydowania.

Performatywnie zostaje potraktowana również sama przestrzeń teatralna, która obala standardowy podział na scenę i widownię, sadzając widzów jak najbliżej aktorów, jednocześnie zawężając przestrzeń gry do wąskiego prostokąta.

Spektakl prezentowany był m.in. podczas York International Shakespeare Festival, dwukrotnie podczas Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku, w FASS Art Gallery w Stambule oraz podczas licznych festiwali krajowych.

 

Anna Rakowska – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Od 2013 roku współtworzy niezależną grupę Teatr Strefa Otwarta. Współpracuje z Uniwersytetem Sabanci w Stambule, Teatrem Druga Strefa w Warszawie, Teatrem Rozrywki w Chorzowie i Teatrem Szekspirowskim w Gdańsku, współpracowała zaś z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie oraz Centrum Technik Audiowizualnych we Wrocławiu. Laureatka wielu nagród teatralnych, m.in. za najlepszą rolę żeńską w spektaklu H(2)O podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niezależnych Pro-Contra w Szczecinie, także finalistka Obserwatorium Artystycznego Entrée w chorzowskim Teatrze Rozrywki.

Piotr Misztela – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Od 2013 roku współtworzy tam Teatr Strefa Otwarta. Współpracuje z Nordland Teater i Rogaland Teater w Norwegii, Teatrem Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Opolskim Teatrem Lalki i Aktora im. A. Smolki, Teatrem Druga Strefa w Warszawie, Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Teatrem Szekspirowskim w Gdańsku, Teatrem Gdynia Główna oraz Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie.

Teatr Strefa Otwarta – dwuosobowa formacja, utworzona przez Annę Rakowską i Piotra Misztelę. Teatr powstał w czerwcu 2013. Młodym twórcom patronuje i otacza ich opieką artystyczną prof. Mirosław Kocur – reżyser teatralny, historyk i teoretyk teatru. W swojej dotychczasowej działalności teatr skupił się na analizie i rekonstrukcji metod pracy w teatrze elżbietańskim. Zaowocowało to kilkoma realizacjami sztuk Williama Shakespeare’a we wspólczesnej odsłonie: H(2)O i MacDeath (Teatr Strefa Otwarta, Wrocław); sceny z Wesołych kumoszek z Windsoru (reż. Krzysztof Popiołek, Teatr w Oknie, Gdańsk).
Najważniejsze założenia Teatru Strefa Otwarta to: korzystanie z surowej i ubogiej przestrzeni teatralnej, badanie i wzmacnianie relacji między aktorem a widzem, idea performatywności i metateatralności, cielesność jako źródło aktu kreatywnego, czerpanie inspiracji z teatru elżbietańskiego, a także poszukiwanie własnego, symbolicznego języka teatralnego.

Strona teatru na Facebooku

<!–

Rezerwacje:
e-mail: nina.karniej@teatrpolski.wroc.pl
tel. 71 316 08 17

–>

 

 

Back

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

x

Szanowni Państwo,

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2021r. od 15 grudnia 2021 r. będę obowiązywały nowe limity osób. Limit obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19) w teatrach został zmniejszony z 50% do 30%. W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby posiadające certyfikat, o dobrowolne okazanie go przy wejściu na widownie.

Widzowie, którzy kupili bilety dla osób zaszczepionych, zadeklarowali posiadanie certyfikatu Covid, od 15 grudnia poddadzą się możliwości sprawdzenia certyfikatu. Okazanie certyfikatu jest dobrowolne ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu. Certyfikaty weryfikowane są za pomocą aplikacji Ministerstwa Zdrowia „Skaner Certyfikatów Covid”, w związku z czym dane nie są zapisywane i przechowywane w urządzeniu skanującym, a Teatr nie utrwala i nie przechowuje ich w jakikolwiek inny sposób. Możliwość sprawdzenia Certyfikatu jest jedyną opcją weryfikacji zachowania obowiązujących proporcji przy obowiązujących limitach.

Akceptuję i przechodzę dalej

Click to listen highlighted text!