W opublikowanym w grudniowym (2009 nr 12) numerze miesięcznika „Film” kolejnym, trzecim już wydaniu Rankingu aktorów serialowych uwzględniona została przedstawicielka Teatru Polskiego we Wrocławiu Kinga Preis. Układ opisanych 26 postaci jest alfabetyczny, niemniej przy dwugłosie na temat naszej aktorki znalazło się hasło: „Klasa sama w sobie”.

Oto, co o naszej aktorce napisali autorzy rankingu, Karolina Pasternak i Konrad J. Zarębski:

Karolina Pasternak: Roli zagorzałej katoliczki z Ojca Mateusza oddaje się z zaangażowaniem godnym podziwu. W jednym z ostatnich odcinków, w scenie, w której kościelny zespół księdza Mateusza daje koncert, Natalia w pierwszym rzędzie z zaciśniętymi z radości piąstkami i radosnym uśmiechem na ustach włącza się do śpiewu. Daję słowo, gdyby dało się wyśpiewać miejsce w niebie, gospodyni księdza zapewne by sobie to w tej scenie uczyniła.

Konrad J. Zarębski: Spośród wszystkich gospodyń z plebanii ta z Ojca Mateusza jest najbliższa ideału współczesnej westalki: strażniczki wiary i księżowskiej moralności. Ale do tego trzeba być Kingą Preis, by w ledwie kilku scenach zaznaczyć autentycznie ludzki rys osoby radośnie dumnej i spełnionej w tym szczególnym posłannictwie.

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa