Konferencja prasowa Lata w teatrze 2014

W poniedziałek 7 lipca 2014 o godzinie 11:00 na Scenie na Świebodzkim odbyła się konferencja prasowa dla przedstawicieli mediów i fotoreporterów, poświęcona tegorocznej edycji projektu „Lato w teatrze”.

Celem naszego przedsięwzięcia jest pokazanie świata kolorów osób niewidzących i niedowidzących. Uczestnicy będą pracowali w grupach integracyjnych: scenograficznej, muzycznej, aktorskiej i audiodeskrypcyjno-dziennikarskiej. Teatr Polski we Wrocławiu już po raz czwarty będzie organizował „Lato w teatrze” – tym razem zaplanowaliśmy półkolonię, którą zakończy dwukrotny pokaz spektaklu pod tytułem Światłoczuli z udziałem dzieci i młodzieży na Scenie na Świebodzkim. Reżyserką przedstawienia będzie Katarzyna Strączek, za scenografię odpowiedzialny będzie Mateusz Stępniak, grupę muzyczną poprowadzi Tomasz Polak, audiodeskrypcja i materiały promocyjne będą natomiast tworzone pod okiem Justyny Mańkowskiej i Ewy Kurdas z Fundacji KATARYNKA.

Do programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie zgłoszono 117 wniosków z całej Polski. Komisja ekspertów rekomendowała dofinansowanie projektu Teatru Polskiego we Wrocławiu, który znalazł się w pierwszej piątce laureatów.

Zajęcia z instruktorami będą się odbywały między 7 a 20 lipca 2014.

  • ♦ Premiera I – 19.07.2014 (sobota), godz. 16:30, Scena na Świebodzkim
  • ♦ Premiera II – 20.07.2014 (niedziela), godz. 16:30, Scena na Świebodzkim

Kontakt i szczegółowe informacje: nina.karniej@teatrpolski.wroc.pl, tel. 511 236 138.

 

Światłoczuli - Lato w teatrze 2014

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa