Click to listen highlighted text!

LAS

PSYCHOTEATR we Wrocławiu

Scenariusz: ANGELIKA PYTEL i AGATA SUROPEK
Reżyseria: ANGELIKA PYTEL
Asystenci reżysera: AGATA SUROPEK i SEBASTIAN ZAKRZEWSKI
Muzyka: VIOLET ULTRA – kompozycje i produkcja: PAWEŁ RYCHERT, melodia i słowa: ANGELIKA PYTEL
Występuje: ANGELIKA PYTEL

Czas trwania: 75 minut

 

Miasto, blokowisko, mieszkanie, łazienka, a w niej… las.
Historia dziewczyny zagubionej w świecie, w którym buty same tańczą, tajemnicy lasu zamieszkałego przez roje motyli strzeże drwal, wanna zaś napełnia się morską wodą.
Czy można się rozpuścić?
Dlaczego w mieście grasują wilki?
Czy istnieje droga powrotna z mrocznego lasu?
Jak uwierzyć w to wszystko, gdy zza okna docierają blask reklam i hałas tramwajów?
Studium samotności w tłumie ludzi.
Kiedy nie wiesz, co powiedzieć, po prostu to zaśpiewaj.

W rzeczywistości konsumpcyjnej, przywołując słowa Ericha Fromma, „człowiek nie jest już zainteresowany swoim życiem i szczęściem, lecz tym, aby być chodliwym towarem”. W oparciu o tę pesymistyczną diagnozę wysnuwamy wniosek, że żyjemy w czasach przymusu kreacji nieustającego powodzenia. Spektakl LAS jest opowieścią o dziewczynie, która wypisała się z tej wymuszonej konkurencji. W monodramie Angeliki Pytel przyjrzymy się cienkiej granicy, która dzieli ciemną, nieświadomą stronę człowieka od choroby. Będziemy leżeć, łopatkami uderzając o żyzną glebę, przestaniemy czekać na jutro i ugrzęźniemy, stojąc oko w oko z wilkiem albo lisem, przyczajonym, gotowym do ataku. Albo my jego, albo on nas.

Spektakl zawiera 9 autorskich utworów muzyczno-wokalnych, w elektronicznej aranżacji, wykonywanych na żywo.

Nagrody:
2016 | XLVI FAMA Gaz-System Terminal Sztuki w Świnoujściu – Nagroda im. Roberta Paluchowskiego w kategorii Sztuki sceniczne
2016 | XIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Niezależnych Pro-Contra w Szczecinie – Nagroda Aktorska dla najlepszej aktorki
2016 | IV Ogólnopolski Festiwal Teatralny Małych Form KARBIDKA w Siemianowicach Śląskich – I nagroda

 

Angelika Pytel (26 lat) – aktorka filmowa i teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Absolwentka Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie oraz Studium Teatralnego im J. Osterwy w Bielsku-Białej. Zadebiutowała na II roku studiów w Figlikach w reżyserii Jadwigi Grygierczyk w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Prowadzi działalność artystyczną w ramach dwóch niezależnych projektów – PSYCHOTEATR i Violet Ultra, uczestnicząc w licznych festiwalach teatralnych.

Paweł Rychert (27 lat) – hulaka i urwipołeć. Klawiszowiec i producent, zamieszkały we Wrocławiu. Współzałożyciel zespołu Jabłonka oraz Pchełki, z którym gościł na największych polskich festiwalach muzycznych oraz grał w spektaklu duńskiego Mute Comp. Physical Theatre. Współpracował z takimi zespołami i artystami, jak Valravn, Żywiołak, Variete, Melika, Ms. No One i PaRasSol.

Sebastian Zakrzewski (40 lat) – zapalony żeglarz, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania dziennikarz, z pasji filmowiec. Naukowo zajmował się kryminalistyką w szczególności psychologią kryminalistyczną, współtworzył pismo literackie „Lśnienie. Kultura grozy”, był wydawcą czasopisma literacko-kulturalnego „Coś na Progu. Kryminał. Horror. Opowieści niesamowite” oraz współwłaścicielem wydawnictwa Dobre Historie. W roku 2011 laureat konkursu literackiego „Gazety Wrocławskiej” na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle. Obecnie współtworzy projekty artystyczne PSYCHOTEATR i Violet Ultra, a także zajmuje się scenopisarstwem oraz reżyserią filmów dokumentalnych i fabularnych.

Agata Suropek (24 lata) – absolwentka filologii polskiej, studentka reżyserii we Wrocławskiej Szkole Filmowej. Finalistka konkursu Biura Literackiego „Zagraj literaturą” na teatralną adaptację dzieła literackiego. Należy do aktorskiej – warsztatowej grupy PSYCHOTEATRU.

<!–

 

Spektakl w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją

Partnerem wydarzenia jest RE: akcja w depresji – psychoedukacyjna akcja społeczna

RE: akcja w depresji - logo

Rezerwacje:
e-mail: nina.karniej@teatrpolski.wroc.pl
tel. 71 316 08 17

Więcej informacji wkrótce

Bezpłatne wejściówki będą do odebrania w kasie Sceny im. J. Grzegorzewskiego (ul. Zapolskiej 3) – termin rozpoczęcia ich wydawania zostanie podany niebawem

Bezpłatne wejściówki są do odebrania w kasie Sceny im. J. Grzegorzewskiego (ul. Zapolskiej 3) od wtorku 7 lutego 2017

–>

 

 

Powrót

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

Click to listen highlighted text!