We wtorek 29 sierpnia 2017 na Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego Teatru Polskiego we Wrocławiu odbył się pokaz nowego oświetlenia scenicznego opartego na technologii LED. Daje ono spore możliwości realizacyjne reżyserowi i pozwala zmniejszyć pobór energii elektrycznej, co przyczynia się do ochrony środowiska. – Tyle tylko, że nowe technologie kosztują, a nas obowiązują przepisy o zamówieniach publicznych – słychać było w kuluarach podczas prezentacji.

Zainteresowanie pokazem było jednak spore. Przyszło wielu przedstawicieli wrocławskich i pozawrocławskich teatrów oraz pracownicy telewizji. Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR, które prezentację zorganizowało, ma na swoim koncie wiele znaczących realizacji, m.in. w Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim, Operze na Zamku w Szczecinie i Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Oświetlenie LED jest coraz częściej używane w teatrach, domach kultury, telewizjach czy na koncertach. Podbija ono rynki ze względu na przystępność cenową i uzyskiwaną jakość światła.

 

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa