Click to listen highlighted text!

Lekcja Kultury podczas Snu nocy letniej

Lekcja KulturyW niedzielę 21 marca 2010 na spektaklu Sen nocy letniej Williama Shakespeare’a w reżyserii Moniki Pęcikiewicz gościła grupa podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej we Wrocławiu, mieszczącego się przy ul. Farnej. Wyjście naszych gości na przedstawienie zorganizował Dział Edukacji Kulturalnej Ośrodka Kultury i Sztuki w ramach Lekcji Kultury dzięki przychylności dyrekcji Teatru Polskiego we Wrocławiu. Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje marszałek województwa dolnośląskiego Marek Łapiński.

 

Oto fragment sprawozdania naszych gości:

Spotkaliśmy się przed godziną 18:30 pod Teatrem Polskim, po zapoznaniu naszych gości z recenzją sztuki i przygotowaniu ich do jej odbioru udaliśmy się na piętro do amfiteatru, gdzie zajęliśmy nasze miejsca.
Gdy przedstawienie trwało, mimo kontrowersyjności niektórych scen, wielowątkowości oraz mnogości form i środków przekazu, nasi goście, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, z wielkim zainteresowaniem i niejednokrotnie z wyraźnymi oznakami emocji na twarzy śledzili jego przebieg, a po zakończeniu spektaklu żywo dyskutowali, nie ukrywając, że potrzebują jeszcze trochę czasu, aby ochłonąć.
Ze strony OKiS-u koordynatorem była kierownik Działu Edukacji Kulturalnej Agnieszka Prusak-Cybulska, a z Domu Pomocy Społecznej – dyrektor Krystyna Foryś, Anna Chodakowska oraz Małgorzata Jasieńska.
Nasze kolejne „Lekcje” zakończyliśmy tuż przed godziną 22, ustalając jednocześnie kolejne wspólne działania na przyszłość.

Cały tekst można przeczytać na stronie internetowej OKiS-u.

Powrót

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

Click to listen highlighted text!