Magiel obywatelski
Magiel obywatelski o wrocławskich podwórkach i budżecie obywatelskim
Spotkanie w ramach Magla obywatelskiego pod hasłem Wrocław – jeszcze będzie przepięknie – dyskusja o wrocławskich podwórkach i budżecie obywatelskim poprowadził Cezary Kowanda – dziennikarz tygodnika „Polityka”, wielokrotnie podejmujący w swoich publikacjach temat budżetów partycypacyjnych.
W dyskusji udział wzięli:
Przemysław Filar – przedstawiciel Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia;
L.U.C. – raper, performer, działacz społeczny odpowiedzialny za akcję POSPOLITERUSZENIE.COM;
Filip Springer – dziennikarz i fotoreporter, autor głośnych reportaży literackich o polskiej architekturze i przestrzeni miejskiej: Miedzianki, Źle urodzonych, Zaczynu i Wanny z kolumnadą;
Bartłomiej Świerczewski – koordynator Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego z Biura Rady Miejskiej Wrocławia.
<!–
Wstęp wolny! Zapraszamy!
–>
Spotkanie 9 czerwca 2014 było pierwszym z cyklu wydarzeń towarzyszących projektowi Świdnicka 28 – REstart zgłoszonemu do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, dotyczącemu rewitalizacji podwórka przy Scenie Kameralnej Teatru Polskiego. Autorkami koncepcji zagospodarowania podwórka są architektki: Aleksandra Czupkiewicz, Paulina Sakwa i Marta Wolak. Głosowanie na wnioski zgłoszone do WBO odbędzie się we wrześniu 2014, projekt Świdnicka 28 – REstart widnieje pod numerem 487.
Szanowni Państwo,
W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2021r. od 15 grudnia 2021 r. będę obowiązywały nowe limity osób.
Limit obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19) w teatrach został zmniejszony z 50% do 30%. W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby posiadające certyfikat, o dobrowolne okazanie go przy wejściu na widownie.
Widzowie, którzy kupili bilety dla osób zaszczepionych, zadeklarowali posiadanie certyfikatu Covid, od 15 grudnia poddadzą się możliwości sprawdzenia certyfikatu. Okazanie certyfikatu jest dobrowolne ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu. Certyfikaty weryfikowane są za pomocą aplikacji Ministerstwa Zdrowia „Skaner Certyfikatów Covid”, w związku z czym dane nie są zapisywane i przechowywane w urządzeniu skanującym, a Teatr nie utrwala i nie przechowuje ich w jakikolwiek inny sposób. Możliwość sprawdzenia Certyfikatu jest jedyną opcją weryfikacji zachowania obowiązujących proporcji przy obowiązujących limitach.