Małgorzata Gorol z Nagrodą im. Leona Schillera

Po raz 39. Zarząd ZASP – Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji przyznał Nagrodę im. Leona Schillera młodym, wyróżniającym się artystom sceny. W tym roku do grona laureatów dołączyła m.in. aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu Małgorzata Gorol „w uznaniu za znakomite kreacje aktorskie na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu, za poziom artystyczny i wirtuozerię wykonawczą”. Zgodnie z tradycją Stowarzyszenia ZASP decyzję Kapituły Nagrody podaje się do publicznej wiadomości 14 marca – w rocznicę urodzin Leona Schillera. Uroczystość wręczenia odbyła się w Krakowie w poniedziałek 4 kwietnia 2016.

Tak o nagrodzonej napisał ZASP:
„Małgorzata Gorol – absolwentka krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego, aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu, wybitny talent, wyrazista osobowość sceniczna, absolutne oddanie aktorstwu scenicznemu. Za rolę Elfriede V w spektaklu Podróż zimowa w reżyserii Pawła Miśkiewicza nagrodzona przez jury LV Kaliskich Spotkań Teatralnych, wyróżniona podczas II Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie – LIV Rzeszowskich Spotkań Teatralnych, a także zdobywczyni nagrody za rolę drugoplanową na VIII Międzynarodowym Festiwalu Boska Komedia. Zauważona nie tylko w roli Elfriede V i milczącego, ociężałego czarnoskórego Abada w Zachodnim wybrzeżu Michała Borczucha, ale przede wszystkim w głośnym jeszcze przed premierą spektaklu pt. Śmierć i dziewczyna, wyreżyserowanym przez Ewelinę Marciniak”.

Drugą laureatką tegorocznej Nagrodę im. Leona Schillera jest artystka wizualna, scenografka i kostiumografka Anna-Maria Karczmarska, która współpracowała z Teatrem Polskim we Wrocławiu przy Nirvanie Krzysztofa Garbaczewskiego oraz SZAPOCZNIKOW. STAN NIEWAŻKOŚCI / NO GRAVITY Barbary Wysockiej.

Pełny komunikat

 

Małgorzata Gorol z Nagrodą im. Leona Schillera

 

Małgorzata Gorol z Nagrodą im. Leona Schillera

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa