Click to listen highlighted text!

Matka Teresa od Kotów w konkursie w Karlowych Warach i nominowana do Europa Cinemas Label

Debiutancki film Pawła Sali Matka Teresa od Kotów, w którym tytułową rolę zagrała Ewa Skibińska, znalazł się w Konkursie Głównym XLV Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach. Impreza odbywała się między 2 a 10 lipca 2010, a Matka Teresa od Kotów była pokazana we wtorek i środę 6 i 7 lipca. Film spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem festiwalowej publiczności, a dziennik „Mladá fronta DNES” uznał go za jednego z najważniejszych kandydatów do głównej nagrody. Była to jego międzynarodowa premiera. Dodatkowo Matka Teresa od Kotów była nominowana do nagrody Europa Cinemas Label przyznawanej przez europejską sieć kin Europa Cinemas.

Międzynarodowe jury festiwalowe, któremu przewodniczył Ron Yerxa, przyznało nagrodę dla najlepszego aktora ex aequo Mateuszowi Kościukiewiczowi i Filipowi Garbaczowi, czyli ekranowym synom tytułowej Teresy.

Widzowie Teatru Polskiego we Wrocławiu mogą pamiętać Pawła Salę dzięki jego sztuce Od dziś będziemy dobrzy, którą podczas EuroDramy 2002 wyreżyserował Łukasz Kos.

Premiera kinowa Matki Teresy od Kotów odbędzie się 17 września 2010.

Matka Teresa od Kotów

Powrót

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

Click to listen highlighted text!