Click to listen highlighted text!

Michał Borczuch i Mirek Kaczmarek nominowani do Paszportów „Polityki” za rok 2012

W środę 14 listopada 2012 po raz dwudziesty ogłoszono nominacje do Paszportów „Polityki” w kategorii Teatr. W tym roku wśród nominowanych znalazło się dwóch współpracowników Teatru Polskiego we Wrocławiu: Michał Borczuch wystawił tu Hansa, Dorę i Wilka, a Mirek Kaczmarek zaprojektował scenografię m.in. do Sprawy Dantona, Szajby, Snu nocy letniej i Kazimierza i Karoliny, by ograniczyć się tylko do tytułów pozostających w naszym repertuarze. W roku jubileuszowym laureatów wybierze publiczność. Aby zagłosować, należy wejść na stronę Paszportów „Polityki” i wskazać swojego faworyta w każdej z sześciu paszportowych kategorii. Głosować można od 19 grudnia 2012 do 6 stycznia 2013, do godziny 23:59.

Trzecim nominowanym jest Iwan Wyrypajew.

Paszporty „Polityki” zostaną wręczone we wtorek 15 stycznia 2013 podczas uroczystej gali w warszawskim Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.

Tak o nominowanych napisała „Polityka”:

Michał Borczuch urodził się w 1979 r. w Krakowie, reżyser, absolwent Wydziału Grafiki ASP w Krakowie i Wydziału Reżyserii krakowskiej PWST. Większość swoich spektakli zrealizował w Starym Teatrze w Krakowie: Wielkiego człowieka do małych interesów Aleksandra Fredry, Ciemno wszędzie Pawła Sali, Lulu Franka Wedekinda, Wertera według powieści J.W. Goethego czy niedawną premierę – Brand. Miasto. Wybrani według Ibsena. W warszawskim Teatrze Dramatycznym wystawił Leonce’a i Lenę Georga Büchnera, w TR Warszawa – Portret Doriana Graya Oscara Wilde’a i Metafizykę dwugłowego cielęcia Witkacego, we wrocławskim Polskim – inspirowany myślą Freuda spektakl Hans, Dora i Wilk. Jego najnowszą produkcją jest wystawiona w ujeżdżalni Stada Ogierów Książ w Wałbrzychu Królowa Śniegu, z akcją toczącą się w stacji badawczej na Antarktydzie.

Mirek Kaczmarek urodził się w 1970 r. w Poznaniu, scenograf, absolwent Wydziału Komunikacji Wizualnej poznańskiej ASP. Od debiutu w 2001 r. stworzył scenografie, kostiumy i oprawę multimedialną do około 80 przedstawień. Jest stałym współpracownikiem reżyserów: Piotra Kruszczyńskiego, Jarosława Tumidajskiego, Wiktora Rubina i Jana Klaty. Największe sukcesy przyniosła mu współpraca z tym ostatnim; wielokrotnie nagradzana była m.in. scenografia Kaczmarka do Sprawy Dantona Klaty z Teatru Polskiego we Wrocławiu. Był autorem projektu polskiego pawilonu na 11 Praskim Quadriennale Scenografii i Architektury Teatralnej w 2007 r. Pawilon miał formę budowli z pleksiglasu w kolorze madżentu na obrysie granic Polski; krytycy ochrzcili go mianem „madżentowej twierdzy”. Autor tłumaczył: „To owoc związku ironii i niepokornego myślenia”.

 

Paszporty "Polityki" 2012 - głosowanie

Paszporty "Polityki" 2012

Back

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

x

Szanowni Państwo,

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2021r. od 15 grudnia 2021 r. będę obowiązywały nowe limity osób. Limit obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19) w teatrach został zmniejszony z 50% do 30%. W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby posiadające certyfikat, o dobrowolne okazanie go przy wejściu na widownie.

Widzowie, którzy kupili bilety dla osób zaszczepionych, zadeklarowali posiadanie certyfikatu Covid, od 15 grudnia poddadzą się możliwości sprawdzenia certyfikatu. Okazanie certyfikatu jest dobrowolne ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu. Certyfikaty weryfikowane są za pomocą aplikacji Ministerstwa Zdrowia „Skaner Certyfikatów Covid”, w związku z czym dane nie są zapisywane i przechowywane w urządzeniu skanującym, a Teatr nie utrwala i nie przechowuje ich w jakikolwiek inny sposób. Możliwość sprawdzenia Certyfikatu jest jedyną opcją weryfikacji zachowania obowiązujących proporcji przy obowiązujących limitach.

Akceptuję i przechodzę dalej

Click to listen highlighted text!