Michał Majnicz i Adam Szczyszczaj w opolskim Weselu

W niedzielę 22 listopada 2009 o godzinie 18:00 w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu w ramach V Festiwalu Nowej Dramaturgii Odrama 2009 pokazane zostało Wesele Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Mai Kleczewskiej. W obsadzie znaleźli się Michał Majnicz i Adam Szczyszczaj.

Oto, jak reklamowała ten wieczór strona internetowa Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu:

W ramach Pasaży teatralnych jako impreza towarzysząca Odramie w naszym Teatrze wydarzenie szczególne! Jedna z najwybitniejszych reżyserek młodego pokolenia Maja Kleczewska wraz z całym zespołem Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu i aktorami gościnnymi przygotują Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Wydarzenie, które chcemy zaprezentować Państwu 22 listopada o godzinie 18:00 na Dużej Scenie, jest formą, która po raz pierwszy pojawi się na deskach naszego Teatru. Nie jest to gotowy, skończony spektakl teatralny, ale niewątpliwie jest to przygotowana w toku prób forma teatralna, mająca charakter jednorazowego wydarzenia, teatralnego bycia tutaj i teraz. Sensem tego wydarzenia jest współbycie aktorów i widowni w przestrzeni teatralnej, współtworzenie teatralnego kosmosu, pewnej zawieszonej przestrzeni, w której rządzą inne prawa i obowiązują inne zasady niż w rzeczywistości. Teatralna scena staje się przestrzenią nieograniczonych możliwości. To Wesele ma szansę się wydarzyć. Nie efekt, nie spełnienie, ale pewne kierunki poszukiwań, walka z oporem dramaturgicznej materii, energia błądzenia budują jego sens. Zapraszamy Państwa na Wesele, zapraszamy do współtworzenia teatralnego kosmosu!

Realizatorzy:
Maja Kleczewska
Tomasz Konina
Mikołaj Mikołajczyk
Radosław Wocial

Obsada:
Kornelia Angowska, Aleksandra Cwen, Cecylia Jacewska-Caban, Grażyna Kopeć, Arleta Los-Pławszewska, Grażyna Misiorowska, Judyta Paradzińska, Grażyna Rogowska, Beata Wnęk-Malec, Ewa Wyszomirska, Łukasz Bugowski, Adam Ciołek, Andrzej Czernik, Bartosz Dziedzic, Jarosław Dziedzic, Andrzej Jakubczyk, Zdzisław Łęcki, Michał Majnicz, Leszek Malec, Grzegorz Minkiewicz, Łukasz Schmidt, Adam Szczyszczaj, Michał Świtała, Maciej Namysło, Krzysztof Wrona, Bogdan Zieliński

Więcej o wydarzeniu

Odrama 2009 - afisz

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa