„…na tym świecie nie ma nic trudniejszego od miłości…”

Gabriel García Márquez, Miłość w czasach zarazy

Umiłowanie teatru w dniach „zwykłej codzienności” jest sztuką trudną, jak sama sztuka teatru. Odnalezienie w sobie tego uczucia w „czasie pandemii” jest jeszcze trudniejsze, ale z całą pewnością możliwe.

Dziś w Międzynarodowym Dniu Teatru składamy najlepsze życzenia wszystkim Pracownikom, Menedżerom i Twórcom teatru. Życzymy Wam i sobie, tego abyśmy możliwie szybko powrócili do bezpiecznej i przynoszącej nam radość pracy.

Życzenia w tym dniu kierujemy także do Widzów, którzy  – w co wierzymy – zachowają w swych emocjach sympatię, a może także i miłość do teatru. Dlatego zwracamy się z życzeniami radości, satysfakcji i nowych fascynujących „teatralnych spotkań” do wszystkich Widzów i wszystkich Pracowników teatru.

Do zobaczenia!

Dyrekcja Teatru Polskiego we Wrocławiu

Międzynarodowy Dzień Teatru to ustanowione w 1961 roku święto na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, co stało się 27 marca 1957 roku. Od 59 lat Międzynarodowy Dzień Teatru jest obchodzony corocznie przez ponad sto narodowych ośrodków Międzynarodowego Instytutu Teatralnego ITI na całym świecie. 

Z okazji przypadającego dziś, 27 marca 2020 roku, 59. Międzynarodowego Dnia Teatru orędzie do środowiska teatralnego i publiczności napisał Shahid Nadeem, pakistański dramatopisarz i reżyser. Czytamy w nim między innymi, że „Teatr wznosi sztukę gry aktorskiej na wyższy poziom duchowy” oraz że „Teatr może stać się świątynią, a świątynia przestrzenią spektaklu”. Pełny tekst przesłania znaleźć można na e-teatrze. Polecamy!

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa