Monodram Jadwigi Skupnik

Autorski monodram Jadwigi Skupnik Edyta Stein życie moje, grany od 1988 roku, został pokazany w poniedziałek 6 kwietnia 2009 o godzinie 18:00 w Domu Edyty Stein (Wrocław, ul. Nowowiejska 38).

„Wieczory z Edytą Stein” to nowy projekt Towarzystwa im. Edyty Stein poprzedzający główne obchody 20-lecia tej organizacji, które odbędą się jesienią 2009. Ma on charakter cyklicznych imprez i spotkań, wśród których raz w miesiącu będą się odbywały takie wydarzenia, jak wykłady popularnonaukowe, wystawy, projekcje filmów itp. Spotkania mają na celu przybliżenie szerokiej publiczności postaci Edyty Stein i jej życia w sposób przystępny i atrakcyjny. Wstęp na „Wieczory z Edytą Stein” jest za każdym razem bezpłatny.

Jadwiga Skupnik to aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu. Edyta Stein życie moje jest jej autorskim monodramem, do którego scenariusz napisała na podstawie autobiografii Edyty Stein. Spektakl został już zagrany 140 razy nie tylko w Polsce, ale także między innymi w Stanach Zjednoczonych. Przedstawienie inauguruje projekt „Wieczory z Edytą Stein”.

Jadwiga Skupnik "Edyta Stein - życie moje"

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa