Muzyczna Strefa Radia RAM

Wrocławskie Radio RAM zorganizowało w Teatrze Polskim we Wrocławiu czwarty i zarazem ostatni w roku 2008 koncert Muzycznej Strefy. W piątek 21 listopada 2008 na Scenie im. J. Grzegorzewskiego zagrali Parov Stelar (Austria) i Miloopa (Polska).

Parov Stelar to pseudonim Marcusa Füredera, artysty, producenta i DJ-a z Austrii. Wolność jazzu łączy on z rytmami house i break beatem. Jego muzyka pełna jest ciepłych, stylowych, elektronicznych brzmień. Ma na swoim koncie trzy solowe albumy: Rough Cuts, Seven And Storm i Shine. Dwa pierwsze przez długie miesiące utrzymywały się w czołówce najlepiej sprzedawanych wydawnictw w słynnej witrynie soulseduction.com. Nagrał też wspólny projekt z The Wolf Mayer Orchestra. Po jego nagrania bardzo często sięgają twórcy kompilacji, można je znaleźć na kilkudziesięciu składankach, m.in. na Hotel Costes, Many Ray, Stress Free, Swinging Lounge, Natura Cereza czy Buddha Bar. Mimo obecności w repertuarze wielu spokojnych piosenek na koncertach przeważają jednak utwory dynamiczniejsze, melodyjne, acz z silnie zarysowanym beatem.

Miloopa porusza się po obszarach szeroko pojętej muzyki elektronicznej, zachowując przy tym całkowicie żywy skład. Pełen soulu wokal Natalii Lubrano w towarzystwie akustycznych i elektronicznych instrumentów nadają zespołowi niebanalny charakter. W 2005 roku debiutancki album Miloopy Nutrition Facts został ciepło przyjęty przez słuchaczy oraz krytyków.

1 kwietnia 2008 miała miejsce polska premiera drugiej płyty zespołu UNICODE. Radio RAM objęło płytę patronatem.

Zespół podjął współpracę z Rolim Mosimannem, jednym z najbardziej cenionych oraz doświadczonych producentów. Pochodzący ze Szwajcarii muzyk oraz producent ma na koncie współpracę z Faith No More (Album of the Year), The Young Gods, Björk, The The, Smashing Pumpkins, Einstürzende Neubauten, New Order, The Swans czy JoJo Mayer & Nerve.

Był to już ósmy koncert z serii Muzycznej Strefy. Cykl wystartował w marcu 2007 i cały czas cieszy się niesłabnącą popularnością (podobnie jak Radio RAM, zwane przez niektórych „soundem Wrocławia” – radio, w którym można posłuchać niepowtarzalnej mieszanki muzyki: od chilloutu i lounge, przez downtempo, house, world music, po jazz).

Muzyczna Strefa Radia RAM to gratka dla miłośników takiej właśnie muzyki. Gościliśmy zespoły reprezentujące naszą lokalną scenę muzyczną: Natalię Grosiak z Mikromusic, Digit All Love, Mariiję, Oszibarack, Me Myself and I; na zaproszenie RAM-u do Wrocławia przyjechały też Novika i Karolina Kozak. Na Muzycznych Strefach Radia RAM wystąpili ponadto artyści zagraniczni, tacy jak: Gabin, Inger Marie Gundersen, Montefiori Cocktail, Tok Tok Tok, Waldeck czy Jojo Effect.

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa