W piątek 25 listopada 2016 o godzinie 20:30 w Pałacu Ballestremów (ul. Włodkowica 4)

Marius Ivaškevičius
„ŚPIĄCY”
/czytanie performatywne sztuki/

reżyseria: Oskar Sadowski
przekład: Tomasz Leszczyński
wideo: Hanna Maciąg
muzyka: Tomasz Mreńca

wystąpili: Ewa Skibińska, Anna Ilczuk, Rozalia Mierzicka, Katarzyna Strączek, Marta Zięba, Ewa Niemotko, Adam Lisewski, Igor Tajchman, Bartek Jabłoński

Moskwa, początek XXII wieku. Po serii wojen, wywołanych globalnym ociepleniem i wyczerpaniem zasobów wody, świat zmienił się całkowicie. Ocaleni z katastrofy klimatycznej ludzie zamieszkują cztery wielkie megapolis. Aby zaoszczędzić zasoby, żyją na zmianę. Kiedy jedna połowa ludzkości jest aktywna, druga śpi w specjalnych termosach. Co dziesięć lat następuje zmiana. Obie zmiany nic o sobie nie wiedzą nawzajem. Aż do dnia, kiedy w domu Mai Kot, piosenkarki insightu z Drugiej Zmiany pojawia się Andriej, uchodźca z Pierwszej. Informacje, które przynosi mogą zniszczyć chwiejną równowagę między dwiema połowami ludzkości.

Nowa sztuka Mariusa Ivaškevičiusa, jednego z najpopularniejszych litewskich dramatopisarzy to utrzymana w klimacie groteski dystopia, w której przeglądają się problemy współczesnego świata: lęk przed globalną katastrofą, kryzys migracyjny, zagrożenie autorytaryzmem. Ivaškevičius rysuje futurystyczny świat, który dobrze znamy. W jakiej przyszłości chcemy się obudzić?

Czytanie w ramach „Kulturo-Futuro! Poza granice wyobraźni | konferencja” będzie pierwszą publiczną prezentacją sztuki „Śpiący”.

https://www.facebook.com/events/1606591756310295/

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa