Click to listen highlighted text!

O Akademii 1212

Zapraszamy serdecznie do udziału w programie edukacyjnym Teatru Polskiego we Wrocławiu Akademia 1212. Magiczna liczba 1212 wywodzi się od liczby miejsc na widowni przed pożarem Teatru w 1994 roku. Taką nazwę nosił też słynny Klub miłośników Polskiego.

Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w Warsztatach Akademii 1212 (także w w formule online!) oraz na strony Akademii 1212 Online.

Podstawową działalnością Akademii są warsztaty edukacji teatralnej organizowane bezpośrednio w szkołach (przeznaczone przede wszystkim dla uczniów szkół ponadpodstawowych, a także uczniów starszych klas szkoły podstawowej). Istnieje również możliwość organizacji warsztatów w Teatrze Polskim.

Oferujemy także zwiedzanie teatru połączone z krótkimi warsztatami – Teatr od kulis.

Kilka razy w sezonie organizujemy na Scenie Kameralnej Wszechnicę Teatralną – otwarte dla szkół (obowiązują zapisy) spotkania warsztatowe wokół kultury teatralnej, przeznaczone dla młodzieży szkolnej. Realizowane są one w formacie spotkania z osobami związanymi ze światem kultury lub osobami publicznymi.

Uczestników naszych działań edukacyjnych zachęcamy do zaangażowania się w działania pod szyldem Klubu 1212. Możliwy jest udział w codziennym życiu Teatru i odwiedzenia przestrzeni niedostępnych dla publiczności, kontakt z aktorami, reżyserami i innymi pracownikami teatru. Zachęcamy klubowiczów do spróbowania swoich sił jako recenzenci i fotoreporterzy, ale też do realizacji swoich ambicji artystycznych.

W ramach programu Teatr jest Wasz udostępniamy przestrzenie teatru oraz oferujemy pomoc merytoryczną dla zewnętrznych, amatorskich grup teatralnych – w szczególności tych, powstałych w wyniku działalności Akademii 1212, objętych patronatem teatru.

Kontakt:

Juliusz Lichwa

Gł. specjalista ds. edukacji

tel. 71 316 08 17

e-mail: juliusz.lichwa@teatrpolski.wroc.pl

Warsztaty Akademii 1212

Warsztaty Akademii 1212 to zajęcia edukacji teatralnej organizowane bezpośrednio w szkołach. Forma warsztatów pozostaje niezmienna, a ich treść zależy od bieżącego repertuaru Teatru, aktualnie realizowanej przez nauczyciela podstawy programowej MEN oraz autorskiego pomysłu osoby prowadzącej. Po więcej informacji zapraszamy na Warsztatów Akademii 1212.

UWAGA: ze względu na epidemię organizujemy warsztaty w formie online i hybrydowej.

Wszechnica Teatralna

Wszechnica Teatralna to warsztatowe spotkania wokół kultury teatralnej przeznaczone dla młodzieży szkolnej. Realizowane w formacie spotkania z osobami związanymi ze światem kultury lub osobami publicznymi. Uczestnicy zawsze mają okazję by czynnie brać udział w poszczególnych ćwiczeniach warsztatowych – łącznie z wejściem bezpośrednio na scenę.

Spotykamy się kilka razy w sezonie na Scenie Kameralnej przy ul. Świdnickiej 28.

Koszt udziału to 1 zł od uczestnika, płatne w kasie w dniu wydarzenia.

Uwaga! Obowiązują zapisy dla grup – ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Teatr od Kulis

Teatr od kulis to zwiedzanie sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego połączone z elementami warsztatów teatralnych. Wycieczka po głównym budynku Teatru Polskiego przy ul.Zapolskiej 3 pozwoli odkryć uczestnikom całą machinę, która sprawia, że widzowie mogą obejrzeć nasze przedstawienia.

Teatr od kulis to forma zajęć wyjątkowo atrakcyjna dla najmłodszych teatromanów. Dedykowana jest przede wszystkim uczniom klas I-III szkoły podstawowej oraz przedszkolom.

Forma zwiedzania dla starszych grup wiekowych jest odpowiednio dostosowana.

Na życzenie możliwe jest zwiedzanie także pozostałych scen naszego Teatru np. przy okazji spektaklu.

Czas trwania: 60 minut

Cena: 10 zł od osoby, płatne w kasie Teatru Polskiego przed zwiedzaniem.

Grupa: Zwiedzanie przeznaczone jest dla grup 15-osobowych; maksymalnie do 30 osób w grupie.

Teatr jest Wasz

Jesteście amatorską lub półamatorską grupą teatralną? Potrzebujecie przestrzeni do prób i chcecie zaprezentować swoje przedstawienie?

Teatr jest Wasz to program wsparcia amatorskich grup teatralnych, szczególnie tych powstałych w wyniku działalności Akademii 1212. Oferujemy pomoc merytoryczną oraz techniczną przy przygotowaniu amatorskich i półamatorskich spektakli. Zachęcamy by finałem uczestnictwa w programie był spektakl wystawiony przed publicznością w Teatrze Polskim we Wrocławiu w scenicznej sali prób 205.

Zapraszamy!

Klub 1212

Klub 1212 – ta nazwa wciąż budzi wśród Dolnoślązaków bardzo pozytywne skojarzenia. 30-40 lat temu do Klubu miłośników Teatru Polskiego należały łącznie tysiące osób. Dziś nawiązując do tej wspaniałej tradycji  dajemy uczestnikom Akademii 1212 możliwość dogłębnego poznania Teatru. Od spotkań z aktorami przy okazji spektakli po możliwość odwiedzenia przestrzeni niedostępnych dla publiczności, kontakt reżyserami i innymi pracownikami Teatru. Gorąco zachęcamy do prowadzenia działań reporterski i recenzenckich!

x

Szanowni Państwo,

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2021r. od 15 grudnia 2021 r. będę obowiązywały nowe limity osób. Limit obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19) w teatrach został zmniejszony z 50% do 30%. W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby posiadające certyfikat, o dobrowolne okazanie go przy wejściu na widownie.

Widzowie, którzy kupili bilety dla osób zaszczepionych, zadeklarowali posiadanie certyfikatu Covid, od 15 grudnia poddadzą się możliwości sprawdzenia certyfikatu. Okazanie certyfikatu jest dobrowolne ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu. Certyfikaty weryfikowane są za pomocą aplikacji Ministerstwa Zdrowia „Skaner Certyfikatów Covid”, w związku z czym dane nie są zapisywane i przechowywane w urządzeniu skanującym, a Teatr nie utrwala i nie przechowuje ich w jakikolwiek inny sposób. Możliwość sprawdzenia Certyfikatu jest jedyną opcją weryfikacji zachowania obowiązujących proporcji przy obowiązujących limitach.

Akceptuję i przechodzę dalej

Click to listen highlighted text!