Click to listen highlighted text!

O Akademii 1212

Zapraszamy serdecznie do udziału w programie edukacyjnym Teatru Polskiego we Wrocławiu Akademia 1212. Magiczna liczba 1212 wywodzi się od liczby miejsc na widowni przed pożarem Teatru w 1994 roku. Taką nazwę nosił też słynny Klub miłośników Polskiego.

W związku z sytuacją epidemiczną zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w onlinowych i hybrydowych Warsztatach Akademii 1212 oraz na strony Akademii 1212 Online.

Część oferty może nie być dostępna, ze względu na aktualnie obowiązujące obostrzenia – w tej sprawie zachęcamy do kontaktu.

Podstawową działalnością Akademii są warsztaty edukacji teatralnej organizowane bezpośrednio w szkołach (przeznaczone przede wszystkim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjalnych, a także uczniów starszych klas szkoły podstawowej). Istnieje również możliwość organizacji warsztatów w Teatrze Polskim, a w obecnej sytuacji epidemicznej – warsztatów online lub hybrydowych.

Oferujemy także zwiedzanie teatru połączone z krótkimi warsztatami – Teatr od kulis.

Kilka razy w sezonie organizujemy na Scenie Kameralnej Wszechnicę Teatralną – otwarte dla szkół (obowiązują zapisy) spotkania warsztatowe wokół kultury teatralnej, przeznaczone dla młodzieży szkolnej. Realizowane są one w formacie spotkania z osobami związanymi ze światem kultury lub osobami publicznymi.

Uczestników naszych działań edukacyjnych zachęcamy do zaangażowania się w działania pod szyldem Klubu 1212. Możliwy jest udział w codziennym życiu Teatru i odwiedzenia przestrzeni niedostępnych dla publiczności, kontakt z aktorami, reżyserami i innymi pracownikami teatru. Zachęcamy klubowiczów do spróbowania swoich sił jako recenzenci i fotoreporterzy, ale też do realizacji swoich ambicji artystycznych.

W ramach programu Teatr jest Wasz udostępniamy przestrzenie teatru oraz oferujemy pomoc merytoryczną dla zewnętrznych, amatorskich grup teatralnych – w szczególności tych, powstałych w wyniku działalności Akademii 1212, objętych patronatem teatru.

Kontakt:

Juliusz Lichwa

Gł. specjalista ds. edukacji

tel. 71 316 08 17

e-mail: juliusz.lichwa@teatrpolski.wroc.pl

Warsztaty Akademii 1212

Warsztaty Akademii 1212 to zajęcia edukacji teatralnej organizowane bezpośrednio w szkołach. Forma warsztatów pozostaje niezmienna, a ich treść zależy od bieżącego repertuaru Teatru, aktualnie realizowanej przez nauczyciela podstawy programowej MEN oraz autorskiego pomysłu osoby prowadzącej. Po więcej informacji zapraszamy na Warsztatów Akademii 1212.

UWAGA: ze względu na epidemię organizujemy warsztaty w formie online i hybrydowej.

Wszechnica Teatralna

Wszechnica Teatralna to warsztatowe spotkania wokół kultury teatralnej przeznaczone dla młodzieży szkolnej. Realizowane w formacie spotkania z osobami związanymi ze światem kultury lub osobami publicznymi. Uczestnicy zawsze mają okazję by czynnie brać udział w poszczególnych ćwiczeniach warsztatowych – łącznie z wejściem bezpośrednio na scenę.

Spotykamy się kilka razy w sezonie na Scenie Kameralnej przy ul. Świdnickiej 28.

Koszt udziału to 1 zł od uczestnika, płatne w kasie w dniu wydarzenia.

Uwaga! Obowiązują zapisy dla grup – ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Teatr od Kulis

Teatr od kulis to zwiedzanie sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego połączone z elementami warsztatów teatralnych. Wycieczka po głównym budynku Teatru Polskiego przy ul.Zapolskiej 3 pozwoli odkryć uczestnikom całą machinę, która sprawia, że widzowie mogą obejrzeć nasze przedstawienia.

Teatr od kulis to forma zajęć wyjątkowo atrakcyjna dla najmłodszych teatromanów. Dedykowana jest przede wszystkim uczniom klas I-III szkoły podstawowej oraz przedszkolom.

Forma zwiedzania dla starszych grup wiekowych jest odpowiednio dostosowana.

Na życzenie możliwe jest zwiedzanie także pozostałych scen naszego Teatru np. przy okazji spektaklu.

Czas trwania: 60 minut

Cena: 10 zł od osoby, płatne w kasie Teatru Polskiego przed zwiedzaniem.

Grupa: Zwiedzanie przeznaczone jest dla grup 15-osobowych; maksymalnie do 30 osób w grupie.

Teatr jest Wasz

Jesteście amatorską lub półamatorską grupą teatralną? Potrzebujecie przestrzeni do prób i chcecie zaprezentować swoje przedstawienie?

Teatr jest Wasz to program wsparcia amatorskich grup teatralnych, szczególnie tych powstałych w wyniku działalności Akademii 1212. Oferujemy pomoc merytoryczną oraz techniczną przy przygotowaniu amatorskich i półamatorskich spektakli. Zachęcamy by finałem uczestnictwa w programie był spektakl wystawiony przed publicznością w Teatrze Polskim we Wrocławiu w scenicznej sali prób 205.

Zapraszamy!

Klub 1212

Klub 1212 – ta nazwa wciąż budzi wśród Dolnoślązaków bardzo pozytywne skojarzenia. 30-40 lat temu do Klubu miłośników Teatru Polskiego należały łącznie tysiące osób. Dziś nawiązując do tej wspaniałej tradycji  dajemy uczestnikom Akademii 1212 możliwość dogłębnego poznania Teatru. Od spotkań z aktorami przy okazji spektakli po możliwość odwiedzenia przestrzeni niedostępnych dla publiczności, kontakt reżyserami i innymi pracownikami Teatru. Gorąco zachęcamy do prowadzenia działań reporterski i recenzenckich!

Click to listen highlighted text!