Paszporty „Polityki” 2007 dla artystów współpracujących z Teatrem Polskim we Wrocławiu

Wręczone zostały Paszporty „Polityki” za rok 2006. Z radością informujemy, że aż dwukrotnie nagrodzono artystów współpracujących z Teatrem Polskim we Wrocławiu. W kategorii Teatr Paszport 2006 otrzymała Maja Kleczewska, która w 2008 roku ma na Scenie im. J. Grzegorzewskiego wystawić Molierowskiego Don Juana. W kategorii Sztuki wizualne zwyciężyła natomiast grupa twożywo (Mariusz Libel i Krzysztof Sidorek). Dziełami twożywa i grupy niczero były towarzysząca powstawaniu przedstawienia Terrordrom Breslau akcja streetartowa oraz oprawa graficzna wydawnictw – programu i plakatu.

Dodajmy, że inną nominacją do teatralnego Paszportu 2006 wyróżniono Marka Fiedora. W naszym repertuarze pozostaje jego świetny spektakl Wszystkim Zygmuntom między oczy!!! według prozy Mariusza Sieniewicza.

Nominacje przyznali zaproszeni przez redakcję tygodnika „Polityka” krytycy specjalizujący się w danej dziedzinie sztuki. Nagrody rozdano podczas wieczornej gali w Teatrze Polskim w Warszawie we wtorek 9 stycznia 2007. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa