Click to listen highlighted text!

Kalina Jędrusik – znowu w teatrze

„(…) Słyszałam, że jestem wulgarna, że odrzucam do tyłu głowę, że przymykam oczy, że rozchylam usta, szepczę, dyszę, wiję się, wypinam biust. Byłam obrzydliwie nieprzyzwoita, powielałam jakiś nieprzyzwoity, zachodni styl gry. Bo polska aktorka musiała na ekranie zachowywać się moralnie i taktownie – wytrzeszczać oczy i zaciskać usta. A ja nie pasowałam do tego obrazu i byłam niepokorna, więc obcięto mi głowę i wyrzucono za burtę” mówiła z goryczą Kalina.

Możemy dotknąć tego zjawiska, jakim jest do dziś Kalina Jędrusik w spektaklu 10 przykazań dla Kaliny na Scenie na Świebodzkim.

Przedstawienie to próba przybliżenia widzowi charyzmatycznej, pięknej, uwielbianej przez całe pokolenia gwiazdy – Kaliny Jędrusik. Któż nie pamięta scen z jej udziałem w „Ziemi obiecanej” lub wykonania piosenki „Bo we mnie jest seks”. Seksapil i talent – te dwie rzeczy chyba najlepiej opisują ponadczasowość Kaliny Jędrusik.

Na scenie inna wspaniała aktorka – Monika Bolly, która wygłasza dziesięć monologów oraz śpiewa dwanaście piosenek Kaliny Jędrusik.

Piosenki usłyszymy w nowych aranżacjach Piotra Laski.

scenariusz i reżyseria: Stanisław Melski

scenografia i kostiumy: Monika Bolly i Stanisław Melski

aranżacje piosenek: Piotr Laska

obsada: Kalina Jędrusik – Monika Bolly

Piątek, 28 marca i sobota 30 marca, godz. 19.00

Scena na Świebodzkim

Ceny biletów: 35 zł (norm.), 25 zł (ulg.)

*cytat pochodzi z książki Celebryci z tamtych lat. Prywatne życie wielkich gwiazd PRL autorstwa Aleksandry Szarłat

:
Powrót

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

Click to listen highlighted text!