Prapremiera „Błękitnego Psa” w reż. Agaty Skowrońskiej!

niebieski pies

Serdecznie zapraszamy na polską prapremierę przedstawienia familijnego „Błękitny  Pies” w  reżyserii Agaty Skowrońskiej, która odbędzie się 25 września na Dużej Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego. Spektaklowi towarzyszyć będzie aukcja charytatywna na rzecz Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. Kolejne przedstawienia zaplanowano na 26 i 27 września br. Przedstawienie oparte jest na adaptacji książki Beaty  Majchrzak pt. „Opowieść o Błękitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci”, nagrodzonej w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży (2013).

To historia czwórki dzieci, z których każde na swój sposób nie potrafi się odnaleźć w społeczności, ze względu na własną ułomność lub chorobę. Bohaterowie spotykają na swej drodze tytułowego Błękitnego Psa i z jego pomocą uczą się samoakceptacji. Pies wprowadza dzieci w krainę wielobarwnej łąki, by tam, dzięki alegorycznym do siebie postaciom, mogły zrozumieć samych siebie, otaczający je świat i odkryć to, co sprawi, że poczują się w pełni wartościowe.

Świat oczami dziecka wygląda inaczej, bywa niezrozumiały, a jego emocje, które wywołuje poznawanie świata, są szczere i spotęgowane jego dziecięcą wrażliwością. Wszystko to sprawia, że dziecko w swoim pojmowaniu świata, bywa uwikłane w trudne – z jego perspektywy – sprawy, często niezauważane tym samym przez dorosłych. Dziecko w swoim przekonaniu próbuje samo mierzyć się ze swoimi problemami, takimi jak: hejt, nieumiejętność radzenia sobie z innością czy brakiem akceptacji w grupie, sądząc, że problemy, które go dotykają, są tylko jego problemami, oraz że nie może ich powierzyć nikomu innemu, nawet najbliższym.

W scenicznej realizacji akcja rozgrywać się będzie w dwóch światach: realnym i baśniowym. Obydwa światy się przenikają, stanowią jeden o drugim. Każde z dzieci ma swojego bohatera na łące, co sprawi że zacznie wierzyć w siebie, inaczej spojrzy na swój problem. Spektakl czyni świat dziecka bardziej przyjaznym, w którym młody Widz znajduje przyjaźń i zrozumienie, akceptację i empatię, ale przede wszystkim odnajduje w nim siebie.

Przedstawienie adresowane jest do młodego odbiorcy (4+), ale jego przesłanie ma bardzo uniwersalny charakter i skłania do przemyśleń każdego z nas. Jest przewodnikiem po świecie emocji, uczy jak akceptować i rozwiązywać najtrudniejsze problemy. W spektaklu nie zabraknie też humoru i zabawy, a bajeczna wizualna forma oraz muzyczny rozmach
z pewnością zachwycą każdego Widza.

Polska prapremiera: 25 września 2020, godz. 18:00; spektaklowi towarzyszyć będzie aukcja charytatywna na rzecz Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla dzieci”.

Kolejne przedstawienia: 26 września 2020, godz. 12:00 oraz 27 września 2020, godz. 16:00

Duża Scena im. im. Jerzego  Grzegorzewskiego (ul. G.  Zapolskiej 3)
Czas trwania: 80 minut (bez przerwy)

Ceny biletów: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy/grupowy)
                                                        
Bilety do kupienia:
– w kasie Teatru Polskiego przy ulicy  G.  Zapolskiej 3, czynnej od wtorku do soboty w godz. 11:00-14:00 i 15:00-19:00 oraz w niedziele i święta dwie godziny przed spektaklem;
– online: www.bilety.teatrpolski.wroclaw.pl

Rezerwacja:
– tel.: 71 316 07 75, 71 316 07 77 (pn-pt w godz. 9:00-16:00)
– e-mail: marketing@teatrpolski.wroc.pl

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa