Prezydentki w ramach akcji Bilet za 400 groszy

Teatr Polski we Wrocławiu włączył się w ogólnopolską akcję Bilet za 400 groszy, która finansowana była z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Z okazji organizowanego po raz drugi Dnia Teatru Publicznego Instytut Teatralny zaproponował, aby w sobotę 21 maja 2016 90 teatrów w całym kraju zagrało spektakle w specjalnej cenie 400 groszy (4 zł) za bilet. W ramach akcji pokazaliśmy tego dnia o godzinie 19:00 na Scenie na Świebodzkim Prezydentki Wernera Schwaba w reżyserii Krystiana Lupy.

Sprzedaż biletów na spektakl objęty akcją ruszyła wyłącznie w kasach teatru (nie w Internecie!) w sobotę 14 maja 2016. Jedna osoba mogła nabyć maksymalnie dwa bilety. Nie było też rezerwacji na to przedstawienie.

Akcja jest szansą i zachętą dla obywateli, którzy na co dzień rzadko korzystają z oferty teatralnej (także, a może przede wszystkim, ze względu na barierę finansową), na ich twórcze spotkanie z teatrem. To „trwały ślad” po ubiegłorocznych obchodach 250-lecia teatru publicznego w Polsce oraz dowód, że jubileusz przyniósł trwałe korzyści i wyszedł poza ramy jednorocznego święta. Akcja Bilet za 250 groszy była kluczowym – obok m.in. konkursu „Klasyka Żywa” – projektem w ramach obchodów i – tak jak Konkurs – doczekała się kontynuacji. W tym roku symboliczna cena biletu jest bezpośrednim nawiązaniem do przypadającej 400. rocznicy śmierci Williama Shakespeare’a.

 

 

Dzień Teatru PublicznegoShakespeare Lives | British CouncilInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoMinisterstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

British Council

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa