Click to listen highlighted text!

reżyseria i choreografia BOŻENA KLIMCZAK
scenografia i kostiumy MATEUSZ STĘPNIAK
muzyka DAGADANA
multimedia JAREK KUŚMIERSKI

Przedstawienie poświęcone pamięci starszego brata Tadeusza Różewicza – Janusza (1918–1944), który był zamordowanym przez Niemców młodym poetą i oficerem AK. Przed laty Tadeusz Różewicz wydał książkę zatytułowaną Nasz starszy brat, zbierającą twórczość Janusza, korespondencję i wspomnienia o bracie. Na podstawie tej książki powstał scenariusz spektaklu. Chcemy przypomnieć Janusza, pierwszego krytyka i artystycznego powiernika młodszego Tadeusza. Poezja Janusza Różewicza powraca jako forma muzyczna, dramatyczna i taneczna, urzeka pięknem słów, jak również muzyką i kształtem wizualnym przedstawienia, które stopiły się ze sobą w sposób idealny. Oprócz aktorów i tancerzy Wrocławskiego Teatru Tańca w spektaklu na żywo występuje polsko-ukraińska grupa Dagadana, łącząca w swojej twórczości elementy muzyki folk z elektroniką i jazzem. Wykonywane przez Dagadanę songi powstały do wierszy Janusza Różewicza.

licencjodawca – Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warszawa

617. premiera Teatru Polskiego we Wrocławiu

PLAKAT

TRAILER

Premiera w Teatrze Polskim na Scenie na Świebodzkim
6 listopada 2021

Czas trwania: 60 minut (bez przerwy)

Ceny biletów:

65 zł (norm.), 55 zł (ulg.)

Ceny biletów na spektakle online:

Streaming: 20
Retransmisja: 10

Obsada

KRZYSZTOF BRZAZGOŃ
JAN GRZĄDZIELA (gościnnie)
BŁAŻEJ MICHALSKI
TERESA SAWICKA/JOLANTA ZALEWSKA
PAULINA WOŚ (gościnnie)

Ze specjalnym udziałem zespołu Dagadana w składzie:
DAGMARA GREGOROWICZ – wokal, elektronika
DANA VYNNYTSKA – wokal, fortepian, instrumenty klawiszowe
MIKOŁAJ POSPIESZALSKI – kontrabas, gitara basowa, skrzypce
FRANK PARKER – perkusja

koordynator spektaklu KAROLINA GONERA
inspicjent i sufler IWONA RÓLCZYŃSKA
projekt plakatu JAREK KUŚMIERSKI

zdjęcia JAREK KUŚMIERSKI

Obsada ról zdublowanych w przedstawieniach 10 i 11 marca 2022:

JOLANTA ZALEWSKA

x

Szanowni Państwo,

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2021r. od 15 grudnia 2021 r. będę obowiązywały nowe limity osób. Limit obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19) w teatrach został zmniejszony z 50% do 30%. W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby posiadające certyfikat, o dobrowolne okazanie go przy wejściu na widownie.

Widzowie, którzy kupili bilety dla osób zaszczepionych, zadeklarowali posiadanie certyfikatu Covid, od 15 grudnia poddadzą się możliwości sprawdzenia certyfikatu. Okazanie certyfikatu jest dobrowolne ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu. Certyfikaty weryfikowane są za pomocą aplikacji Ministerstwa Zdrowia „Skaner Certyfikatów Covid”, w związku z czym dane nie są zapisywane i przechowywane w urządzeniu skanującym, a Teatr nie utrwala i nie przechowuje ich w jakikolwiek inny sposób. Możliwość sprawdzenia Certyfikatu jest jedyną opcją weryfikacji zachowania obowiązujących proporcji przy obowiązujących limitach.

Akceptuję i przechodzę dalej

Click to listen highlighted text!