Click to listen highlighted text!

scenariusz KRZYSZTOF WITKOWSKI
reżyseria KRZYSZTOF WITKOWSKI, MICHAŁ KOSELA
oprawa wizualna AGATA SZUBA, DANIEL KUSAK

To niezwykły spektakl poświęcony pamięci Krzysztofa Komedy Trzcińskiego. Scenariusz inscenizacji obejmuje najważniejsze wydarzenia z życia polskiego pianisty, jazzmana i kompozytora światowej sławy.

Interdyscyplinarny projekt, łączący muzykę na żywo z multimediami oraz znakomitą grę aktorską Michała Koseli z Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu opowiada o życiu, twórczości i tragicznym wypadku Krzysztofa Komedy, który był bezpośrednią przyczyną śmierci mistrza. To teatralne spotkanie z wyjątkowym artystą, świetnym muzykiem i wrażliwym człowiekiem jest okazją nie tylko do zapoznania się z trudnymi kolejami losu Komedy, ale także do przypomnienia sobie geniuszu muzycznego artysty, dzięki muzyce na żywo. Ważnym aspektem projektu jest jego wielowymiarowość: towarzyszą mu symultaniczne pokazy multimedialne animacji stworzonych na podstawie archiwalnych zdjęć, są dopełnieniem dla słów i muzyki, a także niepowtarzalną i autorską ilustracją Agaty Szuby dla biografii Komedy.

Premiera spektaklu odbyła się na scenie Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, 29 listopada 2020, w formie streamingu online. Został doceniony i zauważony przez prestiżowe instytucje kultury Dolnego Śląska, jak Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, Filharmonię Dolnośląską w Jeleniej Górze oraz rodzimy Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Realizacja wydarzenia planowana jest również poza granicami Dolnego Śląska, w Centrum św. Jana – Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Jest to jedna z pięciu planowanych nowych odsłon spektaklu rozszerzonego fabularnie.

Rozbudowane ponadgodzinne widowisko łączące koncert kwartetu jazzowego z obrazem w połączeniu z mistrzowską grą aktorską Michała Koseli, zapewnią publiczności wyjątkowe doznania i pozwolą prześledzić życie Komedy od narodzin aż po tragiczny wypadek, który zakończył życie kompozytora.

Więcej informacji: www.nimwstaniedzien.pl

PLAKAT

TRAILER

Gramy:

4 listopada 2021, godz. 19:00/Duża Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego (ul. Gabrieli Zapolskiej 3)

Ceny biletów:

70 zł, 60

Sprzedaż biletów:

Kasa Teatru Polskiego w Wrocławiu, ul. G. Zapolskiej 3, tel. 71 316 07 80

Obsada

MICHAŁ KOSELA

muzycy:
ADAM KAWOŃCZYK
PIOTR DOMAGAŁA
KRZYSZTOF WITKOWSKI
OLEG DYYAK

zdjęcia DARIUSZ GDESZ

Click to listen highlighted text!