Wrocławski Teatr Tańca

opieka artystyczna BOŻENA KLIMCZAK

Palimpsest to pergamin, z którego wydrapano pierwszy tekst, by nanieść w jego miejsce inny, który jednak nie całkiem go zakrywa, tak że ten dawny, prześwitując, daje się wciąż odczytać. W znaczeniu przenośnym palimpsestami (a dosłowniej hipertekstami) nazywa Gérard Genette wszystkie utwory wywiedzione – przez przekształcenie lub naśladowanie – z jakiegoś utworu wcześniejszego.

źródło opisu: terytoria.com.pl

…to kolejna, już czwarta premiera Wrocławskiego Teatru Tańca inaugurująca trzecią rocznicę działalności. Tym razem w myśl idei naszego teatru – otwierania przestrzeni dla młodych twórców w celu realizowania ich własnych pomysłów oraz promowania młodego pokolenia – dajemy możliwość zrealizowania tego spektaklu młodym, fantastycznym twórcom. Spektakl ten będzie wspólną kreacją reżysersko-choreograficzną realizowaną przez tancerzy, aktorów współpracujących z nami.

Sam tytuł jest pretekstem do pracy nad szeroko rozumianym zagadnieniem, ujętym i przetransponowanym w przestrzeń sceniczną. „Palimpsest” to pojęcie procesu nawarstwiania się, przekształcania… i z tym tematem zmierzą się młodzi twórcy. Między innymi:
– palimpsest rozwoju – o zachłanności. Jak szybko przyzwyczajamy się do rzeczy ułatwiających życie i jak bardzo protestujemy, gdy się nam je zabiera. Co stoi po drugiej stronie medalu?
– palimpsest miłości – rozpoczynamy relacje romantyczne. Kończymy. Nawiązujemy kolejne znajomości, zapisując każdą następną na poprzednim związku.
– palimpsest wykluczenia.

Spektakl współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Wrocław
www.wroclaw.pl

Premiera: 23 listopada 2019, Scena na Świebodzkim, Wrocław

Ceny biletów:

25 zł (norm.) i 20 zł (ulg.)

Obsada

kreacja wspólna – tancerze oraz aktorzy związani z Wrocławskim Teatrem Tańca