adaptacja, reżyseria i scenografia IGOR KOWALIK
muzyka EMIL SMARDZEWSKI
światło i wizualizacje KAZIMIERZ BLACHARSKI
choreografia MARIKA KLARMAN-GISMAN
adaptacja, reżyseria i scenografia IGOR KOWALIK
muzyka EMIL SMARDZEWSKI
światło i wizualizacje KAZIMIERZ BLACHARSKI
choreografia MARIKA KLARMAN-GISMAN
Scena Inicjatyw Aktorskich
„Którędy wychodzi się na ludzi?”
Paw królowej to hiphopowo-groteskowa historia o naturze człowieka. O pragnieniach, ambicjach i chęciach, które często przeradzają się w przemoc. To słodko-gorzka opowieść o świecie, gdzie jakiekolwiek wartości przestały mieć znaczenie.
Miejscem akcji jest podwórko ze śmietnikiem, gdzie dziewięcioro aktorów ubranych w kolorowe dresy lat dziewięćdziesiątych snuje historię „brzydkiej” dziewczyny Patrycji Pitz (której nikt nie chciał znać) oraz wielkiego superartysty wokalisty Stanisława Retro.
Co się wydarzy, gdy te dwa odmienne światy staną naprzeciw siebie? Czy mimo własnych problemów stać nas jeszcze na odrobinę człowieczeństwa?
Twórcy przedstawienia żonglują formami teatralnymi, przedstawiając świat w krzywym zwierciadle. Spektakl, z efektowną muzyką, światłem, wizualizacjami i przede wszystkim doprawiony ciętym słowem Doroty Masłowskiej, staje się karuzelą emocji, której nikt nie jest w stanie zatrzymać.
W przedstawieniu padają słowa powszechnie uważane za obelżywe.
Spektakl dla widzów od 16. roku życia
licencjodawca – Syndykat Autorów – Agencja Literacka i Scenariuszowa
628. premiera Teatru Polskiego we Wrocławiu
Spektakl bierze udział w 31. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Adam Karol Drozdowski, Dominik Gac, Anna Pajęcka, Kamila Łapicka, Eryk Maciejowski, Wiktoria Wojas.
Czas trwania: 75 minut (bez przerwy)
50 zł (norm.), 40 zł (ulg.)
Streaming: 20 zł
Retransmisja: 10 zł
Paw fioletowy KATARZYNA JANEKOWICZ
Paw zielony MARIKA KLARMAN-GISMAN
Paw pomarańczowy AGATA OBŁĄKOWSKA-MAZURKIEWICZ
Paw różowy BEATA ŚLIWIŃSKA
Paw czarny KRZYSZTOF BRZAZGOŃ
Paw czerwony BARTOSZ BUŁAWA
Paw seledynowy MACIEJ GISMAN
Paw IGOR KOWALIK
Paw tęczowy MACIEJ MAZURKIEWICZ (gościnnie)
asystent reżysera AGATA OBŁĄKOWSKA-MAZURKIEWICZ
koordynator spektaklu KAROLINA GONERA
inspicjent i sufler IWONA RÓLCZYŃSKA
projekt plakatu TOMASZ KONIECZNY
zdjęcia MIKOŁAJ PŁYWACZ
Obsada ról zdublowanych w przedstawieniach X i X października 2024:
X X
x
Szanowni Państwo,
W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2021r. od 15 grudnia 2021 r. będę obowiązywały nowe limity osób.
Limit obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19) w teatrach został zmniejszony z 50% do 30%. W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby posiadające certyfikat, o dobrowolne okazanie go przy wejściu na widownie.
Widzowie, którzy kupili bilety dla osób zaszczepionych, zadeklarowali posiadanie certyfikatu Covid, od 15 grudnia poddadzą się możliwości sprawdzenia certyfikatu. Okazanie certyfikatu jest dobrowolne ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu. Certyfikaty weryfikowane są za pomocą aplikacji Ministerstwa Zdrowia „Skaner Certyfikatów Covid”, w związku z czym dane nie są zapisywane i przechowywane w urządzeniu skanującym, a Teatr nie utrwala i nie przechowuje ich w jakikolwiek inny sposób. Możliwość sprawdzenia Certyfikatu jest jedyną opcją weryfikacji zachowania obowiązujących proporcji przy obowiązujących limitach.