Wrocławski Teatr Tańca

reżyseria i choreografia BOŻENA KLIMCZAK
scenografia, kostiumy i opracowanie świateł MATEUSZ STĘPNIAK
muzyka MICHAŁ ZIÓŁKOWSKI

Istotą drugiego spektaklu Wrocławskiego Teatru Tańca pt. Wyniosła jest próba uchwycenia tożsamości kobiecej przy użyciu słowa, dźwięku i ruchu.

Wyniosła – tytuł, który zawiera wewnętrzne zmiany kobiety, zmaganie się z tym, co jest wewnątrz (alter ego), a co na zewnątrz (ego). To skrajne odczuwanie, kolory zmysłowości i niepewności, siła i słabość, rozmaite zapachy kobiety, doświadczenia. To także wywrócenie się na lewą stronę. Moje imię… Skąd przyszłam? Nic nie jest takie samo… Życie wypełnione własnym cieniem.

Spektakl został wzbogacony o fragmenty poezji, cytaty z poezji Janiny Wójcickiej, Haliny Poświatowskiej, Anny Świrszczyńskiej, Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej, zbudowane na zasadzie kolażu słownego. Dzięki temu spektakl stał się swoistym poematem tanecznym.

„Przeżyciom naszym prawdziwy niesie kształt: koliber-motyl, ukwiał-koral. Jak nietoperza woła najwyższym ultradźwiękiem, bawi się tęczą nowych barw, odmiennych smaków, wrażeń, czuć, wzbogaca dotyk, wzrok i słuch, przetwarza jaźń, pomaga snuć zwielokrotnioną wizję świata”.
Janina Wójcicka, Wyobraźnia

Więcej o przedstawieniu

Spektakl współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Wrocław
www.wroclaw.pl

Premiera: 27 grudnia 2017, Scena na Świebodzkim, Wrocław

Czas trwania: 45 minut (bez przerwy)

Ceny biletów:

25 zł (norm.) i 20 zł (ulg.)

Obsada

PAULINA WOŚ
ANNA GANCARZ
PAULINA CHAPKO
ALEKSANDRA CHAPKO