Rozstrzygnięty został konkurs na najlepszą recenzję spektaklu finałowego XIX Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów, zorganizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Jury w składzie: Justyna Czarnota-Misztal, Dawid Mlekicki i Paweł Płoski, po zapoznaniu się z nadesłanymi tekstami postanowiło przyznać w kategorii II – dla studentów uczelni wyższych – nagrodę Mateuszowi Węgrzynowi za tekst Bunt jako oręż, bunt jako towar, czyli recenzję spektaklu Teatru Polskiego we Wrocławiu Courtney Love.

W kategorii I – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – nagrody nie przyznano, a wyróżnienia otrzymały Patrycja Ogłaza za tekst Apokalipsa już była oraz Dalia Gala za tekst Gdy sens śpi, budzi się niepokój, czyli recenzje spektaklu Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach Mój niepokój ma przy sobie broń.

Najlepsze recenzje zostały opublikowane na stronach www.sztukawspolczesna.org i www.e-teatr.pl, a ich autorzy będą zaproszeni do współpracy z Nową Siłą Krytyczną oraz otrzymają akredytację na wrześniowy przegląd spektakli nagrodzonych w XIX edycji Konkursu.

 

Ogólnopolski Konkurs na wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa