Click to listen highlighted text!

Recenzja Courtney Love nagrodzona

Rozstrzygnięty został konkurs na najlepszą recenzję spektaklu finałowego XIX Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów, zorganizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Jury w składzie: Justyna Czarnota-Misztal, Dawid Mlekicki i Paweł Płoski, po zapoznaniu się z nadesłanymi tekstami postanowiło przyznać w kategorii II – dla studentów uczelni wyższych – nagrodę Mateuszowi Węgrzynowi za tekst Bunt jako oręż, bunt jako towar, czyli recenzję spektaklu Teatru Polskiego we Wrocławiu Courtney Love.

W kategorii I – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – nagrody nie przyznano, a wyróżnienia otrzymały Patrycja Ogłaza za tekst Apokalipsa już była oraz Dalia Gala za tekst Gdy sens śpi, budzi się niepokój, czyli recenzje spektaklu Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach Mój niepokój ma przy sobie broń.

Najlepsze recenzje zostały opublikowane na stronach www.sztukawspolczesna.org i www.e-teatr.pl, a ich autorzy będą zaproszeni do współpracy z Nową Siłą Krytyczną oraz otrzymają akredytację na wrześniowy przegląd spektakli nagrodzonych w XIX edycji Konkursu.

 

Ogólnopolski Konkurs na wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa

Click to listen highlighted text!