Przed nami końcówka 2024 roku, ale my już zapraszamy na nasze styczniowe spektakle. Przygotowaliśmy bogaty repertuar, który z pewnością zadowoli każdego miłośnika teatru. Zresztą zobaczcie sami
3, 4 i 5 stycznia o godz 19:00 jedna z najbardziej znanych powieści Marka Hłaski, napisana w 1956 roku. Opowiada o trudach życia młodych ludzi w powojennej Polsce, pełnej niepewności i rozczarowań.
„Ósmy dzień tygodnia” w reż. Erycze Herbuta
Scena na Świebodzkim
https://www.teatrpolski.wroc.pl/prze…/osmy-dzien-tygodnia/
Spektakl bierze udział w X Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej i Europejskiej „Klasyka Żywa”.
3, 4 stycznia o godz 19:00 i 5 stycznia o godz, 17:00 błyskotliwa komedia autorstwa Michaela Frayna, która zdobyła uznanie na całym świecie. Spektakl opowiada o chaosie i zamieszaniu za kulisami podczas wystawiania fikcyjnej sztuki teatralnej. To humorystyczna opowieść ukazująca kulisy pracy aktorów, reżysera i techników, gdzie rzeczywistość sceny często zderza się z rzeczywistością poza nią.
„Czego nie widać” w reż. Marcina Sławińskiego
Scena Kameralna
https://www.teatrpolski.wroc.pl/przedsta…/czego-nie-widac/
9, 10, 11 i 12 stycznia o godz 19:00 wyjątkowe przedstawienie, które wciąga widzów w świat pełen emocji, intryg i niezapomnianych postaci. Oparty na powieści Doroty Masłowskiej, przedstawia współczesne społeczeństwo w sposób sarkastyczny i przepełniony ironią.
„Paw królowej cz. I” w reż. Igora Kowalika
Scena na Świebodzkim
https://www.teatrpolski.wroc.pl/przeds…/paw-krolowej-cz-1/
Spektakl bierze udział w 31. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
11 stycznia o godz 19:00 i 12 stycznia o godz, 17:00 niezwykłe wydarzenie artystyczne, które pozwala widzom zanurzyć się w magiczny świat twórczości Marka Grechuty. W wykonaniu Mariusza Kiljana, ten muzyczno-teatralny spektakl jest nie tylko hołdem dla legendarnego artysty, ale także nowym spojrzeniem na jego twórczość.
„Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty” recital Mariusza Kiljana
Scena Kameralna
https://www.teatrpolski.wroc.pl/…/gdziekolwiek…/
16 i 17 stycznia o godz 11:00 i 18 stycznia o godz. 16:00 spektakl muzyczny na podstawie poezji i korespondencji Wisławy Szymborskiej z Kornelem Filipowiczem. Wiersze „zwierzęce” noblistki odsłaniają groteskowość i zagrożenia wynikające z antropocentrycznego zadufania człowieka, odkrywają naturę relacji ludzko-pozaludzkich oraz kondycję samego człowieka w bioróżnorodnym świecie.
„Kot w pustym mieszkaniu” w reż. Tomasza Mana
Scena na Świebodzkim
https://www.teatrpolski.wroc.pl/…/kot-w-pustym-mieszkaniu/
16, 17, 18 stycznia o godz 19:00 i 19 stycznia o godz, 17:00 jedna z najsłynniejszych komedii teatralnych autorstwa brytyjskiego dramaturga Raya Cooneya. Komediowy styl i dynamiczna akcja sprawiają, że spektakl jest idealną propozycją dla każdego, kto szuka dobrej zabawy i odprężenia.
„Mayday” w reż. Wojciecha Pokory
Scena Kameralna
https://www.teatrpolski.wroc.pl/przedstawienie/mayday/
24, 25 i 26 stycznia o godz. 19:00 głęboka refleksja nad naturą władzy, ludzką ambicją i chaosem, jakie one niosą. Dzięki bogactwu symboliki i oryginalnemu językowi, spektakl pozostaje aktualny i inspirujący dla widzów oraz krytyków.
„Szewcy” w reż. Stanisława Melskiego
Scena na Świebodzkim
https://www.teatrpolski.wroc.pl/przedstawienie/szewcy/
24 stycznia o godz 19:00, 25 i 26 stycznia o godz, 16:00 wciągająca komedia, która przenosi widza w świat zakulisowych intryg politycznych i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Sztuka opowiada historię polityka, który wplątuje się w serię nieporozumień i zabawnych sytuacji, próbując ukryć swoje małe sekrety przed opinią publiczną oraz wymagającą żoną. „Okno na parlament” w reż. Wojciecha Pokory
Scena Kameralna
https://www.teatrpolski.wroc.pl/przeds…/okno-na-parlament/
31 stycznia o godz. 19:00, 1 i 2 lutego o godz. 19:00 adaptacja powieści Kena Keseya, która stała się jednym z najważniejszych dzieł literatury amerykańskiej. Spektakl, dzięki uniwersalnym tematom, pozostaje aktualny i ważny, poruszając kwestie wolności, człowieczeństwa i oporu wobec niesprawiedliwości.
„Lot nad kukułczym gniazdem” w reż. Cezarego Ibera
Scena na Świebodzkim
https://www.teatrpolski.wroc.pl/…/lot-nad-kukulczym…/
31 stycznia o godz 19:00, 1 lutego o godz. 19:00 i 2 lutego o godz. 17:00 błyskotliwa, inteligentna i zaskakująca komedia absurdu francuskiego autora Sébastiena Thiéry’ego. Pełen czarnego humoru traktat o współczesnym świecie: pozornej sprawiedliwości, równości i wolności w dobie powszechnej globalizacji. Groteska opowiadająca o tym, jak przeciętny obywatel wpada w sieć korporacyjnego świata finansów.
„Kasta la vista” w reż. Jacka Bończyka
Scena Kameralna
https://www.teatrpolski.wroc.pl/przedstaw…/kasta-la-vista/
Bilety można kupić poprzez naszą stronę internetową https://www.teatrpolski.wroc.pl/repertuar/, a także w kasach Teatru.
na zdjęciu: Marek Feliksiak
projekt: Tomasz Konieczny
fot. Mikołaj Pływacz
Szanowni Państwo,
W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2021r. od 15 grudnia 2021 r. będę obowiązywały nowe limity osób.
Limit obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19) w teatrach został zmniejszony z 50% do 30%. W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby posiadające certyfikat, o dobrowolne okazanie go przy wejściu na widownie.
Widzowie, którzy kupili bilety dla osób zaszczepionych, zadeklarowali posiadanie certyfikatu Covid, od 15 grudnia poddadzą się możliwości sprawdzenia certyfikatu. Okazanie certyfikatu jest dobrowolne ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu. Certyfikaty weryfikowane są za pomocą aplikacji Ministerstwa Zdrowia „Skaner Certyfikatów Covid”, w związku z czym dane nie są zapisywane i przechowywane w urządzeniu skanującym, a Teatr nie utrwala i nie przechowuje ich w jakikolwiek inny sposób. Możliwość sprawdzenia Certyfikatu jest jedyną opcją weryfikacji zachowania obowiązujących proporcji przy obowiązujących limitach.