Click to listen highlighted text!

Scena Seniora – zaproszenie do programu

Zapraszamy serdecznie do udziału w programie edukacyjnym Scena Seniora prowadzonym przez Teatr Polski we Wrocławiu!

Rozpoczynamy rekrutację do dwóch grup warsztatowych, nad którymi opiekę sprawują nasi aktorzy: Agata Skowrońska i Dariusz Bereski nad grupą I oraz Marcin Piejaś nad grupą II.

Intensywna praca w drugiej połowie października i listopadzie zakończy się wystawieniem premierowych minispektakli na deskach Sceny Kameralnej już na początku grudnia.
Liczba miejsc:
15 (łącznie dla obu grup)
Termin:
22 października do 4 grudnia 2019 r.
Dni i godziny warsztatów:
wtorki, środy oraz czwartki, godz. 15:00-16:30 próby przed spektaklem 2, 3 i 4 grudnia 2019 r.
Zapisy:
W dniach 15 października od godz. 10:00 do 24 października do godz.12:00 – telefonicznie: 71 316 08 17 lub 71 316 07 04 oraz pod adresem email: edukacja@teatrpolski.wroc.pl
Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń!

O projekcie

zobacz ogłoszenie

W ubiegłym roku Teatr Polski we Wrocławiu miał ogromną przyjemność zrealizować projekt edukacyjny skierowany do osób 60+ – „Senior Grand Prix”. Przez kilka miesięcy odbyło się 75 wydarzeń, w których wzięło udział ponad 1200 osób. Pod koniec listopada 2018 roku nastąpiła kulminacja projektu – finałowy pokaz pracy na Scenie Kameralnej naszego Teatru. Tygodnie pracy w dwóch grupach warsztatowych pod kierunkiem naszych aktorów zaowocowały podwójną premierą: pierwsza grupa zaprezentowała Fredralia na podstawie twórczości Aleksandra Fredry, druga zaś fragmenty sztuki Tadeusza Różewicza Stara kobieta wysiaduje. Widownia Sceny Kameralnej wypełniła się szczelnie, a podziw dla naszych Seniorów widzowie wyrażali żywymi reakcjami – padały więc i salwy śmiechu i okrzyki autentycznego zachwytu. Na koniec obu spektakli widownia nagrodziła występy burzą oklasków. Magia teatru, występu na scenicznych deskach, była dla większości uczestników projektu pierwszym takim wydarzeniem w życiu. Kontynuujemy więc te wspaniałe działania.
Od października 2019 r. do grudnia 2019 r. Teatr znów wraca do edukacji teatralnej dla Seniorów. Pod nową nazwą „Scena Seniora” uczestnicy, ponownie w dwóch grupach, przygotują pod opieką warsztatową naszych aktorów nowe minispektakle. Podwójna premiera zaplanowana jest na początku grudnia na Scenie Kameralnej. Grupy spotykać się będą na popołudniowych (godz. 15:00) półtoragodzinnych warsztatach, w salach prób Dużej Sceny, a następnie na Scenie Kameralnej.
Zapraszamy serdecznie!

:
Powrót

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

Click to listen highlighted text!