Click to listen highlighted text!

Scena Seniora

Scena Seniora to projekt edukacji teatralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu. Seniorzy w dwóch grupach warsztatowych, pod okiem profesjonalnych aktorów na cotygodniowych spotkaniach, przygotowują premierowe minispektakle. Pierwotnie projekt realizowany był pod nazwą „Senior Grand Prix”. Pod koniec listopada 2018 roku Seniorzy zaprezentowali Fredralia na podstawie twórczości Aleksandra Fredry oraz fragmenty sztuki Tadeusza Różewicza Stara kobieta wysiaduje.
W czasie II edycji, na początku grudnia 2019 roku, premiery miały sztuki Kot w butach Jana Brzechwy oraz Początek przygody z Iwoną, księżniczką Burgunda na podstawie dramatu Witolda Gombrowicza. Te dwa ostatnie tytuły widzowie ponownie zobaczyli na deskach Kameralnej pod koniec stycznia b.r.

III edycja projektu (i nowe premiery) zaplanowana jest na wiosnę 2020 roku.

Zajęcia warsztatowe prowadzą aktorzy: Agata Skowrońska i Dariusz Bereski oraz Marcin Piejaś.

x

Szanowni Państwo,

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2021r. od 15 grudnia 2021 r. będę obowiązywały nowe limity osób. Limit obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19) w teatrach został zmniejszony z 50% do 30%. W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby posiadające certyfikat, o dobrowolne okazanie go przy wejściu na widownie.

Widzowie, którzy kupili bilety dla osób zaszczepionych, zadeklarowali posiadanie certyfikatu Covid, od 15 grudnia poddadzą się możliwości sprawdzenia certyfikatu. Okazanie certyfikatu jest dobrowolne ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu. Certyfikaty weryfikowane są za pomocą aplikacji Ministerstwa Zdrowia „Skaner Certyfikatów Covid”, w związku z czym dane nie są zapisywane i przechowywane w urządzeniu skanującym, a Teatr nie utrwala i nie przechowuje ich w jakikolwiek inny sposób. Możliwość sprawdzenia Certyfikatu jest jedyną opcją weryfikacji zachowania obowiązujących proporcji przy obowiązujących limitach.

Akceptuję i przechodzę dalej

Click to listen highlighted text!