Skórka pomarańczowa

Maja Pelević – Skórka pomarańczowa

przekład – Dorota Jovanka Ćirlić

reżyseria – Cezary Iber

czytali: Anna Ilczuk, Halina Rasiakówna, Katarzyna Strączek

 

Od reżysera:

Skórka pomarańczowa
A w jej najnowszym wydaniu:
jak zostać kobietą z okładki czasopism
idealny seks w zasięgu dyskoteki
jak uwieść chłopaka
odnajdź siebie, czyli jak słychać innych
zostawił cię mąż dla młodszej?
ciąża, czyli nowy świat
oraz odnajdź swoją prawdziwą twarz.

W tym spektaklu odnajdziecie, Drogie Panie, odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania. Nie dajcie się zwariować, nie dajcie się zmanipulować i w ogóle się nie dajcie.

Cezary Iber – aktor i reżyser, absolwent łódzkiej „Filmówki” i wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej mówi o sobie tak: „W życiu najważniejsze są tylko trzy rzeczy: radość, wolność i spełnienie, i jeżeli w danej chwili ich nie mam, to zmieniam aksjomaty. Dla nich jestem w stanie poświęcić wszystko, bo one budzą we mnie dzikość serca, śmiech dziecka i spokój mędrców”. W Teatrze Polskim wyreżyserował w ubiegłym sezonie spektakl Blanche i Marie.

Maja Pelević – serbska poetka i dramaturżka urodzona w 1981 roku. Ukończyła dramaturgię na Wydziale Sztuk Dramatycznych w Belgradzie. Jedna z założycielek strony internetowej poświęconej współczesnej, serbskiej dramaturgii oraz współtwórca New Drama Project – Script Development Program, redaktorka czasopisma „Scena”. W latach 2007–2010 pracowała jako dramaturżka Teatru Narodowego w Belgradzie. Jej sztuki (również dla dzieci) tłumaczono na wiele języków, m.in. polski, norweski, francuski, angielski i rosyjski.

 

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa