Śniadanie u Tiffany’ego

Truman Capote – Śniadanie u Tiffany’ego

przekład – Bronisław Zieliński

adaptacja – Paweł Miśkiewicz

reżyseria – Katarzyna Strączek

czytali: Bożena Baranowska, Ewa Kamas, Dominika Kojro, Dagmara Mrowiec, Adam Cywka, Marian Czerski, Jakub Giel, Igor Kujawski, Michał Mrozek, Marcin Pempuś

 

„Prawie odważna, prawie ciężarna, prawie zakochana”.

Holly Golightly jest postrzeloną dziewczyną, której życie upływa na nieustannej zabawie na koszt bogatych adoratorów. Pewnego dnia piętro wyżej wprowadza się młody pisarz, który także jest utrzymankiem. Tę dwójkę zaczyna łączyć przyjaźń, która przerodzi się w głębsze uczucie. Oboje będą musieli zweryfikować swe dotychczasowe życie i zdecydować, czy są w stanie być razem. Znane opowiadanie Trumana Capote, spopularyzowane przez film z Audrey Hepburn w roli głównej, tym razem w wersji teatralnej. Reżyseruje znakomita aktorka naszego teatru Katarzyna Strączek.

Czytanie przygotowane we współpracy z XIV Dolnośląskim Festiwalem Nauki.

UWAGA! W kolejnym, szóstym sezonie „Czynnych poniedziałków” chcielibyśmy zaprosić publiczność do wzięcia udziału w plebiscycie na najlepsze Czytanie – przez cały rok będziemy na naszej stronie internetowej zbierali Państwa głosy, które wyłonią zwycięzcę. Możliwość głosowania i komentowania zostanie uruchomiona na podstronach kolejnych Czytań, od Śniadania u Tiffany’ego począwszy, dwie godziny po rozpoczęciu każdej imprezy.

Wstęp wolny! Zapraszamy!


Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa