Spektakle Wrocławskiego Teatru Tańca – zmiany w repertuarze

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że spektakle „Wyniosła” Wrocławskiego Teatru Tańca, odbędą się 7 i 8 listopada br. na Scenie na Świebodzkim (pl. Orląt Lwowskich 20c). Istotą przedstawienia w reżyserii Bożeny Klimczak jest próba uchwycenia tożsamości kobiecej przy użyciu słowa, dźwięku i ruchu. Spektakle prezentowane są w ramach cyklu Świebodzki OFF.

Jednocześnie informujemy, że planowane przedstawienia „Ławeczka” Wrocławskiego Teatru Tańca (6 i 7 listopada) zostają odwołane. Za utrudnienia przepraszamy.

„Wyniosła” – tytuł, który zawiera wewnętrzne zmiany kobiety, zmaganie się z tym, co jest wewnątrz (alter ego), a co na zewnątrz (ego). To skrajne odczuwanie, kolory zmysłowości i niepewności, siła i słabość, rozmaite zapachy kobiety, doświadczenia. To także wywrócenie się na lewą stronę. Moje imię… Skąd przyszłam? Nic nie jest takie samo… Życie wypełnione własnym cieniem. Spektakl został wzbogacony o fragmenty poezji, cytaty z poezji Janiny Wójcickiej, Haliny Poświatowskiej, Anny Świrszczyńskiej, Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej, zbudowane na zasadzie kolażu słownego. Dzięki temu spektakl stał się swoistym poematem tanecznym.

Bilety w cenie 20-25 zł do nabycia w Kasie Teatru oraz online: bilety.teatrpolski.wroclaw.pl

Fot. Grzegorz Gołębiowski / materiały promocyjne Wrocławskiego Teatru Tańca

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa