Click to listen highlighted text!

Sto premier teatralnych Dariusza Bereskiego

Przedstawienie Czas na mnie na podstawie poezji Tadeusza Różewicza w reżyserii Jana Szurmieja jest setną premierą w dorobku Dariusza Bereskiego, aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu od 1 stycznia 2017 roku. Na naszych scenach zagrał on między innymi w spektaklach Janusza Wiśniewskiego, Adama Sroki, Cezarego Morawskiego, Beaty Zając, Stanisława Melskiego, Grzegorza Kempinsky’ego, Agaty Skowrońskiej, Roberta Czechowskiego czy Cezarego Ibera.

Dariusz Bereski to aktor teatralny i telewizyjny, poeta, członek Związku Literatów Polskich oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej – Oddział Wielkopolski, redaktor działu Teatr w kwartalniku literackim „LiryDram”. Ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu (1988). W roku 1987 na scenie Ośrodka Teatru Otwartego Kalambur we Wrocławiu debiutował rolą Piotrusia w Szaleństwie Macieja Jana Hreczucha w reżyserii Wojciecha Ziemiańskiego. Pierwszą pracę w zawodzie aktora podjął w Jeleniej Górze, w Teatrze im. C.K. Norwida, w 1987 roku, po III roku studiów – występował tam przez 10 lat. Kolejną jego przystanią był toruński Teatr im. W. Horzycy (1997–2011). Do roku 2012 grywał gościnnie na wielu scenach w Polsce, między innymi w Teatrze Polskim w Warszawie. Od 2013 roku współpracował z Teatrem Kamienica w Warszawie, od 2014 – z Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrem Muzycznym w Toruniu. Zagrał w kilkunastu serialach telewizyjnych. Współpracował z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Urzędem Marszałkowskim i Urzędem Miasta w Toruniu, rozgłośniami radiowymi, bankami głosów, nagrywa audiobooki – między innymi dla Audioteki. Wydał cztery tomiki wierszy: Alienacje (2012), Poza-czasem (2014), Sztuka niemoralna (2015) oraz Wóz Tespisa (2016). Jest laureatem między innymi Złotej Iglicy, Brązowej Iglicy, Srebrnej Iglicy, Srebrnego Kluczyka, Nagrody im. Romana Brandstaettera za interpretację tekstów biblijnych czy Nagrody literackiej Ianiciusa im. Klemensa Janickiego za wzorowe interpretacje poezji polskiej i liryczną twórczość oryginalną. Odznaczono go Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

:
Powrót

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

x

Szanowni Państwo,

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2021r. od 15 grudnia 2021 r. będę obowiązywały nowe limity osób. Limit obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19) w teatrach został zmniejszony z 50% do 30%. W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby posiadające certyfikat, o dobrowolne okazanie go przy wejściu na widownie.

Widzowie, którzy kupili bilety dla osób zaszczepionych, zadeklarowali posiadanie certyfikatu Covid, od 15 grudnia poddadzą się możliwości sprawdzenia certyfikatu. Okazanie certyfikatu jest dobrowolne ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu. Certyfikaty weryfikowane są za pomocą aplikacji Ministerstwa Zdrowia „Skaner Certyfikatów Covid”, w związku z czym dane nie są zapisywane i przechowywane w urządzeniu skanującym, a Teatr nie utrwala i nie przechowuje ich w jakikolwiek inny sposób. Możliwość sprawdzenia Certyfikatu jest jedyną opcją weryfikacji zachowania obowiązujących proporcji przy obowiązujących limitach.

Akceptuję i przechodzę dalej

Click to listen highlighted text!