Strefa teatru – spotkanie z Anną Ilczuk

24 marca 2009 o godzinie 17:00 w księgarni Kapitałka (pl. Nankiera 17) odbyła się kolejna Rozmowa sezonowa ze znaną wrocławską aktorką Anną Ilczuk.

Reżyserzy cenią jej siłę, energię i kreatywność („To jedna z tych osób, z którymi praca jest wielką przygodą” – mówi Monika Pęcikiewicz).

Recenzenci chwalą jej kolejne role: „Pląsająca w kałuży krwi Ofelia, ubrana w zwiewną, białą sukienkę, robi piorunujące wrażenie” (P. Dreslerska), „Ten spektakl należy w głównej mierze do bohaterki Anny Ilczuk” – podsumowuje jej rolę w Hamlecie J. Kowalska.

Publiczność zdobywa również formą komediową swoich postaci: „Postać Louise Danton […] staje się jednym z najsilniejszych punktów przedstawienia” – ocenia jej kreację w głośnej Sprawie Dantona J. Hernik Spalińska („Teatr” 2008 nr 6).

Nagradzana już od czasów dyplomu PWST Zabawy na podwórku (nagroda ministra kultury za rolę na XXII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, 2004) jest zaliczana do grona czołowych aktorek młodego pokolenia.

Od 2004 roku gra w spektaklach Teatru Polskiego (m.in. Trzy siostry (ONE) w reż. M. Pęcikiewicz, Zaśnij teraz w ogniu autorstwa i w reż. P. Wojcieszka, Samsara Disco w reż. A. Olsten), gdzie przygotowuje też czytania dramatów (Pierwsza A. Wartanowa, Terroryzm O. i W. Priesniakow, Walentynki I. Wyrypajewa). Jej niezwykła aktywność artystyczna to w dużej części również współpraca z Grupą Artystyczną Ad Spectatores we Wrocławiu (Rzecz o życiu, Tragedia księżny Amalfi, Pułkownik Ptak, Bez czułości, Martwe uszy). Tam wyreżyserowała Wielkie żarcie, Bez czułości czy Gay love story. Można ją również zobaczyć na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego w Produkcie M. Ravenhilla i w serialach telewizyjnych.

Ciągle zajęta aktorka na pytanie, co ją interesuje, odpowiada: „Praca, praca, praca”.

Rozmowę jak zawsze poprowadziła redaktorka „Notatnika Teatralnego” Marzena Sadocha.

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa