W nowym roku kontynuujemy spotkania w cyklu Strefa teatru. Ich cel to przybliżenie naszej publiczności twórców wrocławskiego Teatru Polskiego i ich idei, które stworzyły jedną z najlepszych scen w kraju. W czasie rozmów z reżyserami, dramaturgami i aktorami można poznać motywy ich artystycznych wyborów, metody pracy i poglądy. Wychodzimy do naszych widzów, organizując Strefę teatru w różnych miejscach Wrocławia: od księgarni do klubu, i mamy nadzieję, że Stref teatru w stolicy Dolnego Śląska, która jest teatralnym centrum kraju, będzie coraz więcej.

We wszystkich rozmowach ważny jest udział publiczności, Państwa pytania dotyczące spektakli, ról i naszego teatru. To strefa, w której mogą poznać się twórca i jego widz, jedna z nielicznych okazji do bezpośredniej rozmowy.

Od stycznia 2009 oddajemy głos najważniejszym osobom w teatrze, zapraszając do rozmów aktorów Teatru Polskiego. Niezwykle ceniony wrocławski zespół to wybitne nazwiska znanych Państwu postaci i wielu młodych, zdolnych twórców, którzy od kilku sezonów stanowią o charakterze tego miejsca. Cykl, który nazwaliśmy Rozmowy sezonowe, prowadzi redaktorka „Notatnika Teatralnego” Marzena Sadocha. Tradycyjnie pod koniec sezonu rozmowy sezonowe z zespołem aktorskim w teatrach prowadzi dyrekcja, zapraszając do pracy w kolejnym sezonie lub dziękując za dalszą współpracę. W czasie naszych spotkań z aktorami Rozmowy sezonowe prowadzi publiczność, ponieważ pamiętamy, że to właśnie licznie odwiedzający nasz teatr widzowie dokonują najważniejszych wyborów.

Pierwsza w nowym roku Rozmowa sezonowa gościła Bartosza Porczyka, odtwórcę roli Wokulskiego w naszej najnowszej premierze. Spotkanie odbyło się w piątek 9 stycznia 2009 o godz. 17:00 w księgarni Kapitałka przy pl. Nankiera 17. Tego młodego (ur. 1980), ale już obsypanego nagrodami aktora znają Państwo ze Smyczy, Sprawy Dantona, LINCZU: Pani Aoi. Wachlarz. Szafa i Cząstek elementarnych. Wśród jego licznych nagród są Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej (2006), Kaliskich Spotkań Teatralnych – Festiwalu Sztuki Aktorskiej (2008, za rolę w Sprawie Dantona) i Dublin Fringe Festival (2007, za role w Smyczy). Jego autorski spektakl na deskach Sceny Kameralnej zdobył rzesze fanów. Ostatnim ważnym wydarzeniem w jego karierze teatralnej była główna rola na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Lalce na motywach powieści Bolesława Prusa. Niedługo zaczną się zdjęcia do poważnej produkcji filmowej z jego udziałem. Warto się zatem dowiedzieć, jak Bartosz Porczyk mierzył się w kolejnymi wyzwaniami aktorskimi, jak wyglądało jego przejście od musicalu do teatru dramatycznego, jak ocenia swoją pracę w popularnym serialu i kiedy będzie go można zobaczyć na dużym ekranie.

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa