W piątek 6 i sobotę 7 kwietnia 2018 o godzinie 19:00 na Scenie na Świebodzkim zagrany został spektakl PSYCHOTEATRU we Wrocławiu Uśpieni w reżyserii Angeliki Pytel. Było to kolejne przedstawienie w cyklu wydarzeń pod hasłem ŚWIEBODZKI OFF. Bilety kosztowały 20 zł (normalne) i 15 zł (ulgowe).

 

PSYCHOTEATR we Wrocławiu

Tekst: ANGELIKA PYTEL i SEBASTIAN ZAKRZEWSKI
Reżyseria i choreografia: ANGELIKA PYTEL
Asystent reżysera: SEBASTIAN ZAKRZEWSKI
Muzyka: VIOLET ULTRA – kompozycje i produkcja: PAWEŁ RYCHERT
Reżyseria i realizacja światła: SEBASTIAN ZAKRZEWSKI
Produkcja: SEBASTIAN ZAKRZEWSKI
Występują: ANGELIKA PYTEL, DIANA KOZŁOWSKA, MAGDALENA MILECKA, JOANNA OCZKOWSKA

Czas trwania: 70 minut

 

Autorski spektakl PSYCHOTEATRU opowiedziany językiem teatru fizycznego z muzyką Violet Ultra.

Otoczeni przez lustra, w których nie możemy się zobaczyć, śnimy swoje wyobrażenie. Zawieszeni pomiędzy złudzeniem, a realnością codziennie staramy się stawiać krok za krokiem. Lustra są wszędzie. Prześwietlają nas. Śmieją się. Znają nasze myśli na pamięć. Przerażeni wydobywamy z siebie krzyk. Lustra pękają. Nasze odbicie rozpada się.
Tracimy równowagę.
Zamykamy oczy.
Spadamy.

Nagrody:
2017 | V Ogólnopolski Festiwal Teatralny Małych Form KARBIDKA w Siemianowicach Śląskich – III nagroda

 

Angelika Pytel (ur. 1989) – aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Absolwentka Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie oraz Studium Teatralnego im J. Osterwy w Bielsku-Białej. Zadebiutowała na II roku studiów w Figlikach w reżyserii Jadwigi Grygierczyk w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Prowadzi działalność artystyczną w ramach dwóch niezależnych projektów – PSYCHOTEATR i Violet Ultra, uczestnicząc w licznych festiwalach teatralnych.

Paweł Rychert (ur. 1988) – hulaka i urwipołeć. Klawiszowiec i producent, zamieszkały we Wrocławiu. Współzałożyciel zespołu Jabłonka oraz Pchełki, z którym gościł na największych polskich festiwalach muzycznych oraz grał w spektaklu duńskiego Mute Comp. Physical Theatre. Współpracował z takimi zespołami i artystami, jak Valravn, Żywiołak, Variete, Melika, Ms. No One i PaRasSol.

Sebastian Zakrzewski (ur. 1975) – zapalony żeglarz, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania dziennikarz, z pasji filmowiec. Naukowo zajmował się kryminalistyką, w szczególności psychologią kryminalistyczną, współtworzył pismo literackie „Lśnienie. Kultura grozy”, był wydawcą czasopisma literacko-kulturalnego „Coś na Progu. Kryminał. Horror. Opowieści niesamowite” oraz współwłaścicielem wydawnictwa Dobre Historie. W roku 2011 laureat konkursu literackiego „Gazety Wrocławskiej” na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle. W latach 2010–2016 związany z Międzynarodowym Festiwalem Kryminału we Wrocławiu, gdzie prowadził autorski panel „Nauka w praktyce śledczej”. Obecnie współtworzy projekty artystyczne PSYCHOTEATR i Violet Ultra, a także zajmuje się scenopisarstwem oraz reżyserią filmów dokumentalnych (Pasje, 2014; Dogadani, 2015) i fabularnych (Korepetytor, pilot serialu – II reżyser, współpraca scenariuszowa).

 

 

 

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa