Click to listen highlighted text!

ŚWIEBODZKI OFF – Wyniosła

W środę 27 i czwartek 28 grudnia 2017 o godzinie 19:00 na Scenie na Świebodzkim zagrany został premierowy spektakl Wrocławskiego Teatru Tańca Wyniosła w reżyserii i choreografii Bożeny Klimczak. Było to kolejne przedstawienie w cyklu wydarzeń pod hasłem ŚWIEBODZKI OFF. Bilety kosztowały 20 zł (normalne) i 15 zł (ulgowe).

 

Wrocławski Teatr Tańca

Reżyseria i choreografia: BOŻENA KLIMCZAK
Scenografia, kostiumy i opracowanie świateł: MATEUSZ STĘPNIAK
Muzyka: MICHAŁ ZIÓŁKOWSKI
Koordynacja, produkcja i promocja: MICHAŁ BOBER
Artyści: KAROLINA SZYMAŃSKA i PAULINA WOŚ (Wrocławski Teatr Tańca), PAULINA CHAPKO (aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu), ANITA BALCERZAK-MICHALSKA (aktorka Teatru Ad Spectatores we Wrocławiu)

Czas trwania: 45 minut

 

Zapowiedź organizatorów:

Istotą spektaklu będzie próba uchwycenia tożsamości kobiecej przy użyciu słowa, dźwięku i ruchu. Dramaturgia spektaklu oparta jest na poezji Janiny Wójcickiej, ale stworzona ze skrawków i fragmentów wierszy, zbudowanych na zasadzie kolażu słownego.

Wyniosła – tytuł, który zawiera wewnętrzne zmiany kobiety, zmaganie się z tym, co jest wewnątrz (alter ego), a co na zewnątrz (ego). To skrajne odczuwanie, kolory zmysłowości i niepewności, siła i słabość, rozmaite zapachy kobiety, doświadczenia. To także wywrócenie się na lewą stronę. Moje imię… Skąd przyszłam? Nic nie jest takie samo… Życie wypełnione własnym cieniem.

„Przeżyciom naszym prawdziwy niesie kształt: koliber-motyl, ukwiał-koral. Jak nietoperza woła najwyższym ultradźwiękiem, bawi się tęczą nowych barw, odmiennych smaków, wrażeń, czuć, wzbogaca dotyk, wzrok i słuch, przetwarza jaźń, pomaga snuć zwielokrotnioną wizję świata”.

Janina Wójcicka (Wyobraźnia)

Spektakl kameralny z udziałem dwóch aktorek i dwóch tancerek Wrocławskiego Teatru Tańca. Scenograficzna koncepcja to fortepianołóżko stojące w kałuży wody, która będzie poprzez ruch oddawała dodatkowe dźwięki. Muzyka komponowana w trakcie prób (fortepianowa – minimalistyczna).

Wrocławski Teatr Tańca to nowy teatr we Wrocławiu, który powstał w październiku 2016 roku. Obsadę do premierowego spektaklu jego założyciele wyłonili w ramach ogólnopolskiego castingu, na który zgłosiło się ponad 130 osób. Na scenie będzie można zobaczyć ośmiu doskonałych tancerzy z wieloletnim doświadczeniem pracy na scenach w kraju i za granicą (m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Indiach, Korei Południowej, Luksemburgu, Estonii).

 

Więcej o przedstawieniu

 

Wrocławski Teatr Tańca - Wyniosła (fot. Grzegorz Gołębiowski)

 

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa

Click to listen highlighted text!