Click to listen highlighted text!

ŚWIEBODZKI OFF – Zupa rybna w Odessie

We wtorek 28 listopada 2017 o godzinie 19:00 na Scenie na Świebodzkim zagrany został spektakl Teatru Na Szlaku Zupa rybna w Odessie w reżyserii Julii Mark i wykonaniu Sebastiana Rysia. Było to kolejne przedstawienie w cyklu wydarzeń pod hasłem ŚWIEBODZKI OFF. Bilety kosztowały 20 zł (normalne) i 15 zł (ulgowe).

 

TEATR NA SZLAKU

Reżyseria: JULIA MARK
Dramaturgia: SZYMON BOGACZ
Wykonanie: SEBASTIAN RYŚ

Czas trwania: 55 minut

 

Kim był Jan Karski? Kim byłby Jan Karski, gdyby… No właśnie, gdyby mu się udało?

Co, gdyby jeden człowiek mógł zmienić bieg historii? Co, gdyby jeden człowiek mógł ocalić życie wielu? Co, gdyby istniał bohater, ale jego głos pozostał niemy? Co, gdyby zmaganie z obojętnością znalazło swoją kontynuację 60 lat później? Oto głos młodego pokolenia, które wskrzesza niedokończoną opowieść zapomnianego bohatera.

W tym świecie innego porządku, gdzie powszechnie mówi się po polsku, w świecie, który nigdy nie powstał. Gdzie odwaga jednego człowieka ocaliła wielu. Gdzie dzięki oddaniu i wytrwałości pojedynczej osoby miliony niedoszłych ofiar przeżyły Holocaust. Czy byłby wówczas gwiazdą? Ikoną? Prawdziwym metabohaterem?

Świat dramatu Zupa rybna w Odessie to świat, w którym blizny Karskiego naprawdę zasługują na miano blizn wolności. W którym fakt ten jest niepodważalny. Fabuła spektaklu jest na przemian prawdziwa lub zmyślona; wzruszająca lub cyniczna, ale zawsze głęboko intrygująca.

Ujęta w 55-minutową opowieść historia wojennych losów najsłynniejszego Polskiego Emisariusza. To dzięki niemu miliony żyjących to dziś niedoszłe ofiary Holocaustu. Czy tak jest lepiej?

W obu rzeczywistościach dopełnił się plan. Raz boski, raz człowieka. Który jest tym właściwym?

Czy masz w sobie odwagę, żeby dokończyć misję Karskiego?

A może napiszesz własną opowieść…

 

Powrót

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

Click to listen highlighted text!