Szewcy w reżyserii Stanisława Melskiego nagrodzeni w Wilnie

Na zakończonych w poniedziałek 23 października 2017 VIII Wileńskich Spotkaniach Sceny Polskiej przedstawienie z Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie – Szewcy Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu Stanisława Melskiego, który gościnnie wystąpił również w roli Sajetana Tempego – uhonorowano Nagrodą Marszałka Senatu RP.

Lwowski spektakl pokazano na scenie Rosyjskiego Teatru Dramatycznego Litwy/Teatru na Pohulance w sobotę 21 października 2017 o godzinie 15:00. Festiwal odbywał się między 19 a 23 października 2017.

Organizatorem Wileńskich Spotkaniach Sceny Polskiej jest Polskie Studio Teatralne w Wilnie pod kierownictwem Lilii Kiejzik. To jedyny tego rodzaju festiwal teatralny na świecie, zrzeszający polskie teatry amatorskie i zawodowe. Do udziału w ósmej edycji festiwalu zaproszone zostały teatry zawodowe i amatorskie z Europy, Azji i Ameryki Północnej, które w swoim repertuarze mają spektakle grane w języku polskim. Ogółem na program festiwalu złożyło się osiem przedstawień.

 

Więcej o lwowskiej premierze Szewców

Więcej o wileńskiej nagrodzie dla Szewców

 

Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej 2017

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa