Click to listen highlighted text!

Szósta rocznica śmierci Haliny Skoczyńskiej

W szóstą rocznicę śmierci Haliny Skoczyńskiej wspominamy wieloletnią aktorkę naszego teatru, ulubienicę wrocławskiej publiczności. Na naszych scenach zagrała 25 ról, w tym tak ważne i doceniane, jak: tytułowa postać w Antygonie Sofoklesa (reż. Ewa Bułhak, 1984), Ruth w Niemcach Leona Kruczkowskiego (reż. Henryk Adamek, 1984), Kniaziówna Janulka Fizdejkówna w Janulce, córce Fizdejki Stanisława Ignacego Witkiewicza (reż. Jacek Bunsch, 1986), Generałowa Anna Wojnicew w Płatonowie i Płatonowie – Akcie pominiętym Antona Czechowa (reż. Jerzy Jarocki, 1993 i 1996), Missis Thatcher w Przygodach Tomka Sawyera wg Marka Twaina (reż. Jan Szurmiej, 1995), Maria Helena Dasté w Improwizacji paryskiej Jeana Giraudoux (reż. Andrzej Wajda, 1996), Królowa Małgorzata w Król umiera, czyli ceremonie Eugène’a Ionesco (reż. Jerzy Grzegorzewski, 1996), Lubow Raniewska w Wiśniowym sadzie A. Czechowa (reż. Paweł Miśkiewicz, 2001), tytułowa postać w Mary Stuart Wolfganga Hildesheimera (reż. Remigiusz Brzyk, 2003), Gunhilda w Johnie Gabrielu Borkmanie Henrika Ibsena (reż. Grzegorz Wiśniewski, 2005) i inne.

Artystka występowała także na deskach teatrów Krakowa, Łodzi, Poznania czy Warszawy, w Teatrze Telewizji, słuchowiskach Teatru Polskiego Radia, filmach fabularnych i serialach.

We wrocławskim Muzeum Teatru im. H. Tomaszewskiego wciąż oglądać można wystawę poświęconą kreacji Mary Stuart.

:
Powrót

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

x

Szanowni Państwo,

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2021r. od 15 grudnia 2021 r. będę obowiązywały nowe limity osób. Limit obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19) w teatrach został zmniejszony z 50% do 30%. W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby posiadające certyfikat, o dobrowolne okazanie go przy wejściu na widownie.

Widzowie, którzy kupili bilety dla osób zaszczepionych, zadeklarowali posiadanie certyfikatu Covid, od 15 grudnia poddadzą się możliwości sprawdzenia certyfikatu. Okazanie certyfikatu jest dobrowolne ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu. Certyfikaty weryfikowane są za pomocą aplikacji Ministerstwa Zdrowia „Skaner Certyfikatów Covid”, w związku z czym dane nie są zapisywane i przechowywane w urządzeniu skanującym, a Teatr nie utrwala i nie przechowuje ich w jakikolwiek inny sposób. Możliwość sprawdzenia Certyfikatu jest jedyną opcją weryfikacji zachowania obowiązujących proporcji przy obowiązujących limitach.

Akceptuję i przechodzę dalej

Click to listen highlighted text!