Click to listen highlighted text!

Tatuś… Co naprawdę się zdarzyło Baby Jane?

Bette Davis i Joan Crawford, pokłóciły się naprawdę „na śmierć i życie”. Te dwie hollywoodzkie gwiazdy nienawidziły się przez ponad czterdzieści lat. Jak to się zatem stało, że zagrały w hitowym „Co się zdarzyło Baby Jane?” Roberta Aldricha? Jak dały się namówić temu reżyserowi, by nienawidząc się, zagrać siostry-aktorki, które też się nienawidzą…

Podobno ich konflikt zrodził się w latach 30. XX wieku, kiedy Crawford, będąca już gwiazdą, postanowiła ogłosić, że ma zamiar rozwieść się z mężem, tj. Douglasem Fairbanksem Jr.

Niestety, ta informacja zbiegła się co do dnia z początkiem promocji najnowszego filmu Bette Davis – „Ex Lady”. Informacja o rozwodzie gwiazdy całkowicie przysłoniła premierę, Bette nigdy nie zapomniała tego słynnej koleżance.

Panie zazdrościły sobie ról, nagród, nominacji, a nawet mężczyzn…

Ta nienawiść była tak widoczna, że bały się grać ze sobą. W filmie „Co się zdarzyło Baby Jane?” jest scena w której Jane kopie kaleką siostrę Blanche. Crawford (Blanche) tak bała się, co może wymyślić Davis (Jane), że poprosiła o to, by zagrała za nią dublerka. Niestety, nie było to możliwe, gdyż były potrzebne zbliżenia jej twarzy.

Crwaford wspominała potem, że Davis tak mocno kopnęła ją w głowę, że potrzebowała szwów. Za to odwdzięczyła się rywalce w kolejnej scenie, w której Jane podnosi i ciągnie po podłodze bezwładne ciało siostry. Wiedząc, że Davis ma problemy z kręgosłupem, Crwaford postanowiła wypchać kieszenie ubrań ciężkimi kamieniami, by być jak najcięższą. Później za każdym dublem psuła scenę, by Davis po raz kolejny musiała ją dźwigać. Wpadlibyście na taki pomysł?

Zobaczcie ten filmowy konflikt na Scenie Kameralnej, zapraszamy na spektakl „Tatuś”, w którym gra para naszych aktorów, związanych ze sobą nie tylko rolami w sztuce, ale także wspólnymi doświadczeniami życiowymi. Teresa Sawicka – doskonała aktorka, pedagog we wrocławskiej PWST i Mariusz Kiljan – bardzo lubiany przez wrocławską i nie tylko publiczność – uczeń pani Teresy. Poznajcie ich relacje pokazane przez pryzmat wielkiego hollywoodzkiego hitu.

 Zdjęcia Tobiasz Papuczys 

Zapraszamy w listopadzie – w sobotę 9.11, w niedzielę 10.11 i czwartek 14.11 oraz w grudniu – w czwartek 12.12 i w piątek 13.12.

Do zobaczenia w teatrze!

:
Powrót

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

x

Szanowni Państwo,

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2021r. od 15 grudnia 2021 r. będę obowiązywały nowe limity osób. Limit obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19) w teatrach został zmniejszony z 50% do 30%. W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby posiadające certyfikat, o dobrowolne okazanie go przy wejściu na widownie.

Widzowie, którzy kupili bilety dla osób zaszczepionych, zadeklarowali posiadanie certyfikatu Covid, od 15 grudnia poddadzą się możliwości sprawdzenia certyfikatu. Okazanie certyfikatu jest dobrowolne ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu. Certyfikaty weryfikowane są za pomocą aplikacji Ministerstwa Zdrowia „Skaner Certyfikatów Covid”, w związku z czym dane nie są zapisywane i przechowywane w urządzeniu skanującym, a Teatr nie utrwala i nie przechowuje ich w jakikolwiek inny sposób. Możliwość sprawdzenia Certyfikatu jest jedyną opcją weryfikacji zachowania obowiązujących proporcji przy obowiązujących limitach.

Akceptuję i przechodzę dalej

Click to listen highlighted text!