Click to listen highlighted text!

„Tatuś”. Prapremiera na podstawie bestsellerowej książki

Zapraszamy na 606. premierę Teatru Polskiego we Wrocławiu.
18 października o godz. 19.00 na Scenie Kameralnej
Tatuś w reżyserii Seba Majewskiego.

To dramat powstały z inspiracji powieścią Henry’ego Farrella Co się zdarzyło Baby Jane? oraz z fascynacji rolami Bette Davis i Joan Crawford w filmie w reżyserii Roberta Aldricha pod tym samym tytułem.

– Spała ze wszystkimi aktorami z MGM – z wyjątkiem Lassie – mówiła Bette Davis o swojej rywalce. – Biedna Bette! Wygląda, jakby nigdy nie przeżyła szczęśliwego dnia… ani nocy – ripostowała Joan Crawford. Ich spotkanie na planie filmowym nie wróżyło niczego dobrego.
Co się zdarzyło Baby Jane? było kinowym hitem, podobnie jak książka autorstwa Henry`ego Farrella.

Tatuś to opowieść o wzajemnej relacji między dorosłym rodzeństwem, które żyje obok siebie i żyje przeciw sobie. Tatuś to chęć przyjrzenia się toksycznemu związkowi, jego podstawom i dynamice.

W spektaklu skupiamy się na fascynujących i niszczących relacjach. Ale nie tracimy z pola uwagi fascynacji chorobą oraz fascynacji sztuką. Nasi bohaterowie żyją w tym specyficznym trójkącie i nie chcą ani go opuścić, ani o nim zapomnieć. Z tej perspektywy Tatuś to opowieść o sile przyzwyczajenia i o energii zła, w której epicentrum zaklęte tkwi dwoje aktorów, artystów, którzy nie umieją i nie mogą pogodzić się z czasem i ze starością. Tatuś jest również historią o sztuce, która jest bezduszna i fatalna.

Tatuś

reżyseria SEB MAJEWSKI
dramaturgia TOMASZ JĘKOT
scenografia KAROLINA MAZUR
Obsada
TERESA SAWICKA
MARIUSZ KILJAN

:
Powrót

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

Click to listen highlighted text!